2024-07-23 19:34:59; Aktualizacja: 11 godzin temu
To prawdopodobny rywal Jagiellonii Białystok w następnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Obie ekipy wygrały po 4:0 Fot. Paulius Zidonis / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

We wtorek Jagiellonia Białystok zrobiła duży krok w kierunku trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, pokonując FK Panevėžys 4:0. Jeśli do niej awansuje, prawdopodobnie zagra z FK Bodø/Glimt.

FK Panevėžys to mistrz Litwy z sezonu 2023, który w obecnych rozgrywkach zamyka tabelę rozgrywek. Wylosowanie tego zespołu w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów przez Jagiellonię Białystok zostało przyjęte z optymizmem i już początek wtorkowego starcia pokazał, że nie był on na wyrost.

Między 15. a 29. minutą trzy bramki dla mistrza Polski zdobył Jesús Imaz, potwierdzając to, jak ważną jest postacią w zespole z Białegostoku. W drugiej połowie swojego gola dorzucił Kristoffer Hansen i skończyło się na 4:0.

W piłce nożnej może wydarzyć się wszystko, ale trudno spodziewać się tego, by „Jaga” straciła tę przewagę, grając rewanż na swoim stadionie. Podopieczni Adriana Siemieńca są kroczek od trzeciej rundy kwalifikacji.

Od poniedziałku wiadomo, że w niej mogą zmierzyć się FK Bodø/Glimt lub FK RFS. Wtorek przyniósł wskazówkę, iż niemal na pewno będzie to ta pierwsza ekipa.

Drużyna z Norwegii również zwyciężyła 4:0. Do siatki w drugiej minucie trafił August Mikkelsen, który później dorzucił drugiego gola. Na listę strzelców wpisali się również Ulrik Saltnes oraz Oscar Kapskarmo.

Bodø/Glimt jest mistrzem swojego kraju z sezonu 2023. Aktualnie również przewodzi tabeli ekstraklasy.