Tomasz Hajto zasugerował rozwiązanie afery w reprezentacji Polski U-17. „Nie wiem, czy to nie byłoby lepsze wyjście”

Tomasz Hajto zasugerował rozwiązanie afery w reprezentacji Polski U-17. „Nie wiem, czy to nie byłoby lepsze wyjście” fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cafe Futbol [Polsat Sport]

Tomasz Hajto w emitowanym na antenie Polsatu Sport programie „Cafe Futbol” skomentował aferę w reprezentacji Polski do lat 17, z której zgrupowania usunięto czterech piłkarzy.

W sobotę reprezentacja Polski do lat 17 zaczęła zmagania w Mistrzostwach Świata, ulegając Japonii 0:1. Tuż przed turniejem z jej zgrupowania usunięto czterech piłkarzy. Oskar Tomczyk, Filip Wolski, Jan Łabędzki i Filip Rózga wrócili do domów po tym, jak zdaniem mediów przyłapano ich na piciu alkoholu.

Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do FIFA z prośbą o możliwość dowołania nowych zawodników w ich miejsce, ale na próżno. Światowa centrala piłkarska się na to nie zgodziła i selekcjoner Marcin Włodarski pozostał z 17 graczami w kadrze, w tym 14 z pola. To mało komfortowa sytuacja, biorąc pod uwagę to, że jego zespół bierze udział w prestiżowej imprezie.

Powyższe wydarzenia skomentował Tomasz Hajto.

- Gdybym był trenerem, to sprawdziłbym możliwości prawne, czyli czy mogę kogoś dowołać. Później przeprowadziłbym z nimi bardzo mocną rozmowę. Nie wiem, czy nie skłoniłbym się do takiego rozwiązania, że bez asystentów zrugałbym ich w pokoju i powiedział tak: „Ja wam dam szansę życiową, macie świecić przykładem w tej drużynie”. Nie wiem, czy to nie byłoby lepsze wyjście z sytuacji, żeby pokazać tym dzieciakom, że jest ktoś, kto rozumie takie sytuacje, bo sam był młody. Przy tym zjednałbym drużynę, mówiąc, że to nie może wyjść na zewnątrz - przyznał były reprezentant Polski w programie „Cafe Futbol”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy