Tomaszewski: Brzęczek musi odejść. Jeśli zostanie, w trakcie EURO obudzimy się z ręką w nocniku

Tomaszewski: Brzęczek musi odejść. Jeśli zostanie, w trakcie EURO obudzimy się z ręką w nocniku fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Jan Tomaszewski wypowiedział się na łamach „Przeglądu Sportowego” na temat dalszego prowadzenia reprezentacji Polski przez Jerzego Brzęczka.

Kontrakt Brzęczka z federacją wygasa 31 lipca. Z uwagi na przełożenie Mistrzostw Europy na przyszły rok pod znakiem zapytania stanęło to, czy polski zespół zagra na EURO pod wodzą 49-latka. Jak przyznał niedawno Zbigniew Boniek, wciąż darzy on zaufaniem Brzęczka, ale nic nie jest przesądzone.

Tomaszewski uważa, że odejście obecnego selekcjonera zwiększyłoby szanse reprezentacji na sukces w turnieju mistrzowskim.

- To sprawa między selekcjonerem a Zbyszkiem Bońkiem. Ale uważam, że jeśli chcemy odegrać jakąkolwiek rolę w EURO, to Brzęczek musi odejść. Dwa lata temu byłem za tym, by Jurek poprowadził kadrę. Ale przez ten czas pokazał, że on może i z klubu wyszedł, ale klub z niego nie. (…) W Ekstraklasie można grać systemem 1-10-0-0 i zdobyć mistrzostwo. Ale to tylko nasza liga, rokrocznie weryfikowana przez europejskie puchary, w których opadamy w eliminacjach eliminacji. Brzęczek pozostał w tym świecie. Mając najlepszą kadrę w historii polskiej piłki, lepszą nawet od Orłów Górskiego, gra w stylu... No, właśnie - w żadnym stylu.

- Nikomu nie bronię własnego zdania. Ale moje jest takie, że Brzęczek powinien odejść. Jeśli zostanie, w trakcie mistrzostw Europy obudzimy się z ręką w nocniku - przyznał były reprezentant Polski.

- Kogo widziałbym na stanowisku selekcjonera? Z polskich szkoleniowców podobają mi się dwa nazwiska - Michała Probierza i Piotra Stokowca. Ale ja zatrudniłbym obcokrajowca, by ten nie zwracał uwagi na media, zdanie pseudoekspertów i całe otoczenie reprezentacji - dodał Tomaszewski (cały wywiad TUTAJ).

Póki co wszystkie mecze towarzyskie reprezentacji zaplanowane na ten rok zostały odwołane. We wrześniu ma rozpocząć się Liga Narodów. Czas pokaże, czy rozgrywki odbędą się zgodnie z planem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy