„Top, top, top”. Jürgen Klopp zachwycony zawodnikiem

2024-03-31 13:02:27; Aktualizacja: 2 miesiące temu
„Top, top, top”. Jürgen Klopp zachwycony zawodnikiem Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Liverpool

Jürgen Klopp spotkał się z dziennikarzami przed meczem Liverpoolu z Brightonem. Przy tej okazji wychwalał Alexisa Mac Allistera.

Liverpool już w niedzielę rozegra ważne spotkanie z Brightonem w ramach Premier League. Podopieczni Jürgena Kloppa będą mieli tego dnia okazję wyjść na prowadzenie w tabeli, ponieważ dojdzie też do starcia Manchesteru City z Arsenalem.

Najpierw jednak trzeba skupić się na pokonaniu „Mew”. Niemiecki menedżer w tym sezonie wiele razy polegał na byłym zawodniku tej ekipy, Alexisie Mac Allisterze.

Argentyńczyk zamienił Brighton na Liverpool latem 2023 roku, a kwota transakcji wyniosła 42 miliony euro.

Pomocnik to czołowa postać w układance Kloppa. Potwierdził to zresztą sam menedżer przy okazji ostatniej konferencji prasowej.

- Mac Allister? Top, top, top gracz - zaczął.

- Mieliśmy to poczucie, kiedy do nas przychodził i on spełnił wszystkie oczekiwania, a nawet dał nam więcej. Niezwykle wpływowy zawodnik, a do tego super inteligentny. Świetny facet. Uwielbia grać dla tego klubu, co jest bardzo ważne. Robi różnicę - dodał.

Od początku tego sezonu pomocnik może pochwalić się 34 spotkaniami, w których strzelił pięć bramek oraz zanotował do tego sześć asyst.

Kontrakt wiąże go z obecnym zespołem do 30 czerwca 2028 roku.