Tottenham i włoska śmietanka zacięcie rywalizuje o napastnika z Serie A

2024-05-14 08:27:48; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Tottenham i włoska śmietanka zacięcie rywalizuje o napastnika z Serie A Fot. Dignity 100 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Gianluca Di Marzio

Tottenham, Inter Mediolan i Juventus to kluby, które od dłuższego czasu angażują się w transferową wojenkę o Alberta Guðmundssona, napastnika Genoi. Do rywalizacji ostatnio dołączyło Napoli – podaje Gianluca Di Marzio.

Guðmundsson to absolutnie jedno z największych objawień Serie A kończącego się sezonu. Na dwie kolejki przed końcem zmagań strzelił 14 goli, które przyczyniły się do bezpiecznego utrzymania beniaminka w elicie.

Zainwestowane w zimowe Deadline Day 2022 1,5 miliona euro w celu sprowadzenia zawodnika z AZ Alkmaar okazało się strzałem w dziesiątkę. Teraz nadarza się doskonała okazja, aby wyciągnąć wielokrotny zysk. Interesantów nie brakuje.

Według Gianluki Di Marzio karuzela wokół reprezentanta Islandii zaczyna kręcić się coraz szybciej. Nowymi bacznymi obserwatorami talentu 26-latka stali się skauci Napoli, a od tygodni lub miesięcy sytuacji przyglądają się Tottenham, Inter Mediolan oraz Juventus.

Przewagą „Starej Damy” i „Nerazzurich” jest zagwarantowane miejsce w Lidze Mistrzów 2024/2025. „Kogutom” najprawdopodobniej ta sztuka się nie uda. Musiałyby wygrać pozostałe pojedynki z Manchesterem City oraz Sheffield United i liczyć na potknięcie Aston Villi.

Z drugiej strony stanowisko trenera w północnym Londynie piastuje Ange Postecoglou, który dobrze zaaklimatyzował się w Premier League i preferuje ofensywną piłkę. Taki projekt mógłby przypaść Guðmundssonowi do gustu.

Tottenham zwleka na razie ze złożeniem oferty, czekając na rozstrzygnięcie wyników sportowych i porównanie profili kandydatów na różne pozycje przed startem letniego okna.