Tottenham w zimowym oknie: Pięciu zawodników może odejść. Trzech graczy na radarze Mourinho

2020-12-28 15:25:57; Aktualizacja: 3 lata temu
Tottenham w zimowym oknie: Pięciu zawodników może odejść. Trzech graczy na radarze Mourinho
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: The London Evening Standard

Aktywność Tottenhamu w trakcie zimowego okna transferowego może zależeć od tego, jak potoczą się losy Dele Allego.

Przygoda Anglika z obecnym klubem wydaje się dobiegać końca. José Mourinho nie stawia na ofensywnego pomocnika, a 24-latek chce regularnie grać. W efekcie Alli gotów jest odejść z Londynu, a Tottenham może wyrazić na to zgodę. Kluczowe będzie zapewne to, jakie oferty pojawią się na stole. Nie od dziś wiadomo, że w kierunku piłkarza spogląda Paris Saint-Germain. Objęcie francuskiej drużyny przez Mauricio Pochettino tylko uprawdopodobni taki transfer.

Odejście Allego zwiększyłoby pragnienie Mourinho dotyczące pozyskania nowego pomocnika. Portugalczyk chce też zakontraktować środkowego obrońcę. Priorytetem jest jednak wcześniejsze rozstanie z niepotrzebnymi graczami.

„Koguty” ponownie będą szukały klubu Danny’emu Rose’owi, któremu za pół roku wygasa kontrakt. Prawdopodobnie będą również dążyły do skrócenia wypożyczenia Gedsona Fernandesa z Benfiki. Innym klubom mogą zostać zaproponowani Paulo Gazzaniga oraz Serge Aurier.

W przypadku wspomnianego transferu pomocnika, aktualnie numerem jeden dla Tottenhamu jest Marcel Sabitzer z RB Lipsk. Jeśli chodzi o stopera, Mourinho śledzi sytuację Sergio Ramosa, któremu wygasa umowa z Realem Madryt, ale Tottenham może też odnowić zainteresowanie Milanem Škriniarem z Interu.