Tottenham znalazł nowego szkoleniowca?! Paulo Fonseca bliski przejęcia klubu

Tottenham znalazł nowego szkoleniowca?! Paulo Fonseca bliski przejęcia klubu fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z Tottenhamem - przekonują Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

Zespół z Londynu zmierza powoli w kierunku szczęśliwego zakończenia poszukiwań docelowego następcy José Mourinho zwolnionego w trakcie niedawno zakończonego sezonu.

Przedstawiciele „Kogutów” mieli na tym polu olbrzymie problemy w minionych tygodniach, ponieważ propozycję objęcia sterów nad Tottenhamem odrzucili między innymi Antonio Conte, Julian Nagelsman, Erik ten Hag, Ralf Rangnick, Massimiliano Allegri, Maurizio Sarri czy Brendan Rodgers.

W mediach pojawiały się też sugestie odnoszące się powrotu Mauricio Pochettino do angielskiej drużyny oraz powierzenia jej Grahamowi Potterowi czy Rafie Benítezowi.

Ostatecznie żaden z tych panów nie trafi do ekipy z Premier League, która ma zostać przejęta przez... Paulo Fonsecę, który ustąpił miejsca w Romie wspomnianemu wyżej Mourinho.

Taka niespodziewana roszada stała się możliwa za sprawą włączenia się w proces wyboru nowego szkoleniowca londyńskiego zespołu przez Fabio Paraticiego, który ma wkrótce objąć oficjalnie stanowisko dyrektora sportowego „Kogutów”.

Włoch włączył się aktywnie w negocjacje prowadzone przez prezesa Daniela Levy'ego z Portugalczykiem. A te zdaniem Gianluki Di Marzio i Fabrizio Romano zmierzają ku zakończeniu zwieńczonym nawiązaniem współpracy pomiędzy stronami.

Były trener FC Porto, Bragi czy Szachtara Donieck ma dopinać ostatnie formalności związane z zawarciem trzyletniego kontraktu z Tottenhamem, na którego mocy miałby inkasować przynajmniej 4 miliony euro rocznie.

48-latek nie narzekał w minionych tygodniach na brak zainteresowania, ponieważ po tym, jak stało się jasne, że opuści Romę zaczął być łączony między innymi z Olympique’em Lyon, Wolverhampton, Fiorentiną oraz Evertonem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy