Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych piłkarzy do lat 18. Czterech piłkarzy z Bundesligi

Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych piłkarzy do lat 18. Czterech piłkarzy z Bundesligi fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfermarkt

Serwis Transfermarkt.de przedstawił listę dziesięciu najbardziej wartościowych zawodników do lat 18. W ich zestawieniu zestawieniu znalazło się aż czterech graczy występujących obecnie w Bundeslidze.

Popularna strona zajmująca się w dużej mierze transferami piłkarskimi postanowiła przy okazji ostatniej aktualizacji wartości rynkowych zawodników przyjrzeć się tym najbardziej obiecującym.

Spośród nich najwyższą wyceną może pochwali się obecnie Ansu Fati. Reprezentant Hiszpanii i wschodząca gwiazda Barcelony została uznana za gracza wartego 80 milionów euro.

Daleko za nim uplasował się Eduardo Camavinga z Rennes. Środkowy pomocnik należy do grona najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na rynku i cieszy się zainteresowaniem takich klubów jak Real Madryt czy Paris Saint-Germain, które zdaniem serwisu, muszą być przygotowane do wyłożenia 50 milionów euro na pozyskanie Francuza.

Podium zamykają dwaj 18-latkowie - Giovanni Reyna z Borussii Dortmund oraz Pedri z Barcelony, których wartość została oszacowana na poziomie 30 milionów euro.

Pragniemy także dodać, że tuż za nimi został umieszczony najdroższy 17-latek w osobie Jude'a Bellinghama. Umiejętności prezentowane przez reprezentanta Anglii wyceniono na 27,5 miliona euro.

Poza nim oraz wspomnianym wyżej Amerykaninem w prezentowanym zestawieniu znalazł się jeszcze jeden gracz BVB - Reinier (wypożyczony obecnie z Realu Madryt) oraz Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen jako czwarty przedstawiciel Bundesligi.

Najbardziej wartościowi piłkarze U-18 według Transfermarkt.de (kwoty w milionach euro)

1. Ansu Fati (FC Barcelona/Hiszpania) - 80 
2. Eduardo Camavinga (Rennes/Francja) - 50
3. Giovanni Reyna (Borussia Dortmund/Stany Zjednoczone) - 30
3. Pedri (FC Barcelona/Hiszpania) - 30
5. Jude Bellingham (Borussia Dortmund/Anglia) - 27,5
6. Rayan Cherki (Olympique Lyon/Francja) - 25
6. Gabriel Veron (Palmeiras/Brazylia) - 25
6. Fábio Silva (Wolverhampton/Portugalia) - 25
9. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen/Niemcy) - 24
10. Reinier (Borussia Dortmund/Brazylia) - 22,5

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy