Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych piłkarzy do lat 18. Czterech piłkarzy z Bundesligi

Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych piłkarzy do lat 18. Czterech piłkarzy z Bundesligi fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfermarkt

Serwis Transfermarkt.de przedstawił listę dziesięciu najbardziej wartościowych zawodników do lat 18. W ich zestawieniu zestawieniu znalazło się aż czterech graczy występujących obecnie w Bundeslidze.

Popularna strona zajmująca się w dużej mierze transferami piłkarskimi postanowiła przy okazji ostatniej aktualizacji wartości rynkowych zawodników przyjrzeć się tym najbardziej obiecującym.

Spośród nich najwyższą wyceną może pochwali się obecnie Ansu Fati. Reprezentant Hiszpanii i wschodząca gwiazda Barcelony została uznana za gracza wartego 80 milionów euro.

Daleko za nim uplasował się Eduardo Camavinga z Rennes. Środkowy pomocnik należy do grona najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na rynku i cieszy się zainteresowaniem takich klubów jak Real Madryt czy Paris Saint-Germain, które zdaniem serwisu, muszą być przygotowane do wyłożenia 50 milionów euro na pozyskanie Francuza.

Podium zamykają dwaj 18-latkowie - Giovanni Reyna z Borussii Dortmund oraz Pedri z Barcelony, których wartość została oszacowana na poziomie 30 milionów euro.

Pragniemy także dodać, że tuż za nimi został umieszczony najdroższy 17-latek w osobie Jude'a Bellinghama. Umiejętności prezentowane przez reprezentanta Anglii wyceniono na 27,5 miliona euro.

Poza nim oraz wspomnianym wyżej Amerykaninem w prezentowanym zestawieniu znalazł się jeszcze jeden gracz BVB - Reinier (wypożyczony obecnie z Realu Madryt) oraz Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen jako czwarty przedstawiciel Bundesligi.

Najbardziej wartościowi piłkarze U-18 według Transfermarkt.de (kwoty w milionach euro)

1. Ansu Fati (FC Barcelona/Hiszpania) - 80 
2. Eduardo Camavinga (Rennes/Francja) - 50
3. Giovanni Reyna (Borussia Dortmund/Stany Zjednoczone) - 30
3. Pedri (FC Barcelona/Hiszpania) - 30
5. Jude Bellingham (Borussia Dortmund/Anglia) - 27,5
6. Rayan Cherki (Olympique Lyon/Francja) - 25
6. Gabriel Veron (Palmeiras/Brazylia) - 25
6. Fábio Silva (Wolverhampton/Portugalia) - 25
9. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen/Niemcy) - 24
10. Reinier (Borussia Dortmund/Brazylia) - 22,5

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy