Transferowy rekordzista Lipska w drodze do Premier League

Transferowy rekordzista Lipska w drodze do Premier League
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Sky Sports

Oliver Burke jest w drodze na Wyspy Brytyjskie, gdzie powinien związać się z West Bromwich Albion.

Jak poinformowało „Sky Sports”,  wciąż zaledwie 20-letni szkocki piłkarz pojawi się dzisiaj w Anglii, gdzie przejdzie testy medyczne. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, skrzydłowy zwiąże się z zespołem z Premier League.

Wychowanek Nottingham Forest przeniósł się przed rokiem do RB Lipsk za 15 milionów euro, co było wówczas rekordem transferowym niemieckiego klubu. Za takie same pieniądze sprowadzili w przeszłości Nabyego Keïtę, który stał się wielką gwiazdą aktualnego wicemistrza Niemiec i podobne nadzieje wiązano z transferem Szkota.

Burke zupełnie nie spełnił oczekiwań i mimo wielu szans na zademonstrowanie swoich umiejętności, rozczarował działaczy i kibiców RB Lipsk. Mimo tego, przed kilkoma dniami pojawiła się publikacja „Bilda”, w której informowano, że zawodnik może odejść na Wyspy Brytyjskie za 18 milionów euro i najbliżej jego sprowadzenia jest Crystal Palace.

Ostatecznie to West Bromwich Albion wygrało rywalizację o podpis skrzydłowego, ale nie jest jasne, czy faktycznie będzie kosztował więcej, niż zespół sponsorowany przez Red Bulla za niego zapłacił.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy