2016-12-03 09:47:07; Aktualizacja: 7 lat temu
Trener chwali Zielińskiego. „Może być wielkim pomocnikiem!” Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek Źródło: Premium Sport

Piątkowe spotkanie Napoli z Interem należało do Piotra Zielińskiego.

Polak wyprowadził drużynę z Neapolu na prowadzenie już w 2. minucie meczu, wykańczając ładnym strzałem dogranie José Callejóna. Po kilku minutach było już 2:0 i znowu to on odegrał kluczową rolę w akcji bramkowej. Tym razem 22-latek zanotował znakomitą asystę przy trafieniu Marka Hamsika. Ostatecznie Napoli wygrało 3:0. Trzecią bramkę w drugiej połowie dołożył Roberto Insigne.

Po ostatnim gwizdku nad grą Zielińskiego rozpływały się włoskie media, zaznaczając choćby jego świetną współpracę z Hamsikiem. W samych superlatywach wypowiedział się na jego temat również Maurizio Sarri.

- Prezentował wielką jakość fizyczną i techniczną. Ma niezwykłe możliwości. Jedynym ryzykiem w jego wypadku jest zadowolenie z dyskretnych występów, podczas gdy może wyprawiać naprawdę niesamowite rzeczy na murawie. On może stać się wielkim pomocnikiem - przyznał włoski szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że gol z Interem jest dla Polaka pierwszym po przenosinach do Napoli.