Trener OGC Nice żałuje straty zawieszonego piłkarza. „Jest ważny, kochamy go”

Trener OGC Nice żałuje straty zawieszonego piłkarza. „Jest ważny, kochamy go” fot. Philippe Lecoeur/FEP/Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport

Youcef Atal po propalestyńskiej działalności w Internecie został zawieszony przez OGC Nice. Francesco Farioli, trener drużyny, nie jest zadowolony z tej sytuacji, ale rozumie reakcję klubu.

Algierczyk podczas zgrupowania reprezentacji Algierii zaczął publikować w mediach społecznościowych posty wskazujące na popieranie przez niego działalności Palestyny, która jest zaangażowana w konflikt z Izraelem.

Pracodawca prawego obrońcy poprosił o wyjaśnienia. W trakcie rozmów piłkarz dawał do zrozumienia, że może opublikować stosowne oświadczenie, ale klub ostatecznie postanowił go zawiesić.

Teraz całą sytuację skomentował Francesco Farioli. Szkoleniowiec podkreślił, że stracił ważnego zawodnika.

– Komunikat prasowy klubu był bardzo jasny. Jeśli jest coś, co mogę dodać jako człowiek i ojciec, to to, że to, czego jesteśmy obecnie świadkami, to prawdziwa katastrofa humanitarna, która wykracza poza flagi oraz religię. Jako sportowcy mamy prostą drogę do tego i obowiązek, aby wysłać przesłanie pokoju, mocne przesłanie w nadziei, że ta katastrofa humanitarna zakończy się tak szybko, jak to możliwe, a dzieci będą mogły połączyć się z rodzicami, zarówno w tym regionie świata, jak i gdzie indziej – powiedział w wywiadzie dla RMC Sport.

– Youcef jest chłopcem, którego wszyscy kochamy, ważnym zawodnikiem i kimś, na kim nam zależy. Ale powtarzam, jako sportowcy mamy prawa, ale także obowiązki. Komunikat prasowy klubu był bardzo jasny. Jest zawieszony i trwa dochodzenie, a wszystko to wykracza poza aspekt sportowy – zauważył.

Atal podczas sezonu 2023/2024 jak dotąd rozegrał sześć spotkań oraz zanotował trafienie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy