Trochę „uprzejmości” między kibicami Widzewa Łódź i Górnika Zabrze [WIDEO]

2024-10-27 22:06:29; Aktualizacja: 9 godzin temu
Trochę „uprzejmości” między kibicami Widzewa Łódź i Górnika Zabrze [WIDEO] Fot. Michał Czerniak [Twitter]
Mateusz Michałek Źródło: Michał Czerniak [Twitter] | Roosevelta81.pl

W niedzielę Widzew Łódź podejmował na swoim stadionie w meczu Ekstraklasy Górnika Zabrze, ulegając mu 0:2. Na trybuny stadionu nie weszli kibice zespołu gości. Nie oznacza to jednak, że między fanami obu ekip nie doszło do pewnej interakcji.

Jeśli chodzi o boiskowe zmagania, Górnik Zabrze strzelił pierwszego gola w 38. minucie, gdy efektowną bramkę zdobył Damian Rasak. W drugiej połowie korzystny dla drużyny prowadzonej przez Jana Urbana rezultat podwyższył Luka Zahovič, który wykorzystał rzut karny podyktowany po dotknięciu piłki ręką w szesnastce przez Juljana Shehu. Więcej trafień nie zanotowano.

Tych autorstwa swoich pupili z trybun nie mieli możliwości obejrzeć zabrzańscy kibice. Jak poinformował na Twitterze Michał Czerniak, podobno nie pozwolono im wnieść na nie oprawy. Przyjezdni cały czas stali pod stadionem.

„DZIEJE SIĘ! KIBICE GÓRNIKA rzucają z dołu race w sektor, ktory ich prowokował! Młyn Widzewa odpowiada przyśpiewka sugerująca, co ich zdaniem robi cała Polska z Górnikiem. Tymczasem z głośników dobiega komunikat wzywający do zaprzestania używania na stadionie środków piro” - przekazał w kolejnym wpisie, dodając do tego wideo ukazujące całą sytuację.

Pod łódzkim obiektem pojawiło się bardzo dużo policji, co z kolei można zobaczyć na zdjęciach i filmach opublikowanych przez serwis Roosevelta81.pl.

Już po ostatnim gwizdku do fanów Górnika podszedł Lukas Podolski, dziękując im za wsparcie.

W następną niedzielę zabrzanie podejmą u siebie Jagiellonię Białystok.