Trofeum Jaszyna 2023: Aż 18 dziennikarzy nie widziało Emiliano Martíneza wśród najlepszych

Trofeum Jaszyna 2023: Aż 18 dziennikarzy nie widziało Emiliano Martíneza wśród najlepszych fot. Paul Chesterton / Focus Images / MB Media / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Magazyn „France Football” wręczył po raz czwarty nagrodę imienia Lwa Jaszyna. Najlepszym bramkarzem w opinii dziennikarzy został Emiliano Martínez z Aston Villi.

W ubiegłym roku Thibaut Courtois zdeklasował konkurentów i został uznany przez 90 z 93 głosujących za najlepszego golkipera globu.

W tegorocznym plebiscycie walka o prestiżowe wyróżnienie była znacznie bardziej wyrównana. W dużej mierze o jego rezultacie zdecydowały Mistrzostwa Świata, co pokazuje fakt, że w głosowaniu dziennikarzy zwyciężył Emiliano Martínez - reprezentant Argentyny.

Nie cieszył się on jednak pełnym uznaniem, ponieważ aż 18 dziennikarzy nie umieściło go nawet w pierwszej punktującej trójce (pięć, trzy oraz jedno „oczko”).

Mowa tu o przedstawicielach mediów z Republiki Południowej Afryki, Albanii, Algierii, Beninu, Brazylii, Szkocji, Egiptu, Francji, Gruzji, Iranu, Japonii, Jordanii, Libanu, Luksemburga, Portugalii, Kataru, Salwadoru oraz Szwajcarii.

Z pozostałych 74 głosujących dziennikarz aż 45 przyznało podstawowemu bramkarzowi Aston Villi komplet punktów, co okazało się wystarczające do wyprzedzenie Edersona (pierwsze miejsce u 17 dziennikarzy) i Bono (pierwsze miejsce u 16 dziennikarzy).

Wśród nich znalazł się Maciej Iwański z TVP Sport, który poza Emiliano Martínezem zagłosował na Thibauta Courtois i Edersona.

Spośród reszty głosów za najlepszego bramkarza świata zostali uznani jeszcze Marc-André ter Stegen (Algieria, Australia, Finlandia, Gruzja), Thibaut Courtois (Austria, Brazylia, Kolumbia, Egipt, Hiszpania, Irlandia, Paragwaj), André Onana (Kamerun, Luksemburg) i Aaron Romsdale (Portugalia).

Spośród wszystkich dziennikarzy tylko Joaquim Rita z Portugalii nie zagłosował na nikogo z czołowej trójki plebiscytu, ponieważ poza golkiperem Arsenalu postawił na Courtois oraz Onanę.

***

TROFEUM JASZYNA 2023 - Klasyfikacja punktowa

1. Emiliano Martínez (Aston Villa/Argentyna) - 290 punktów

2. Ederson (Manchester City/Brazylia) - 197

3. Yassine Bounou  (Sevilla/Al-Hilal/Maroko) - 154

4. Thibaut Courtois (Real Madryt/Belgia) - 81

5. Marc-André ter Stegen (FC Barcelona/Niemcy) - 47

6. André Onana (Inter Mediolan/Manchester United/Kamerun) - 44

7. Dominik Livaković (Dinamo Zagrzeb/Fenerbahçe/Chorwacja) - 9

8. Aaron Romsdale (Arsenal/Anglia) - 5

9. Mike Maignan (AC Milan/Francja) - 1

10. Brice Samba (RC Lens/Francja) - 0

***

Z pełnym zestawieniem oddanych głosów możecie zapoznać się - TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy