2024-09-10 09:49:11; Aktualizacja: 2 godziny temu
„Trzeba zapierdzielać. To jest teraz wasz cel”. Zakulisowa przemowa Michała Probierza do piłkarzy po meczu z Chorwacją [WIDEO] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Łączy Nas Piłka [YouTube]

We wtorkowy poranek na kanale Łączy Nas Piłka ukazał się kolejny vlog z życia reprezentacji Polski. Dotyczył on wydarzeń z Osijeku, gdzie drużyna ostatecznie przegrała z Chorwacją (0-1). Nie zabrakło między innymi przemowy selekcjonera Michała Probierza tuż po końcowym gwizdku.

Polacy wybrali się na drugi wrześniowy wyjazd z pozytywnym nastawieniem po wywalczeniu zwycięstwa nad Szkocją w ostatnich minutach w Glasgow. Istniały pewne przesłanki ku temu, aby wierzyć przynajmniej w urwanie jednego punktu przeciwnikowi, który został podrażniony porażką z Portugalią.

Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała gości. „Vatreni” przez zdecydowaną większość meczu przeważali i zasłużenie wygrali po magicznym golu Luki Modricia. Co prawda swoje szanse w drugiej połowie mieli między innymi Robert Lewandowski (uderzenie w poprzeczkę) oraz Nicola Zalewski, lecz nie zdołali ich wykorzystać.

Probierz po pojedynku zaznaczył, że wierzy w proces wdrażania budowanej filozofii. Żeby jednak to postępowało sprawnie, zaznaczył, że co poniektórzy zawodnicy muszą grać częściej w swoich klubach.

– Do góry głowy, trzeba zrobić następny krok. Jeszcze do niektórych rzeczy pewnych elementów brakuje. Nie głowy w dół, tylko trzeba zapierdzielać i zrobić wszystko na następne mecze – motywował selekcjoner.

– Panowie, dziękuję, za miesiąc się widzimy. Przeanalizujemy to, co było. Trzeba poprawić pewne elementy i wyciągnąć wnioski. Panowie, robić też wszystko, żeby grać w klubach. To jest klucz – podkreślił 51-latek.

Ten przekaz tyczy się między innymi Jakuba Modera, którego dotknęła fala krytyki za nieudaną zmianę. Pomocnik nie rozegrał w tym sezonie ani minuty w Brighton & Hove Albion.

W październiku „Biało-Czerwoni” staną do walki o punkty najpierw przeciwko Portugalii, a następnie postarają się zrewanżować Chorwacji. Oba mecze odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie.