Trzech kandydatów do zastąpienia Fernando Santosa w reprezentacji Portugalii

Trzech kandydatów do zastąpienia Fernando Santosa w reprezentacji Portugalii fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net | Corriere dello Sport | Pedro Almeida [Twitter]

Fernando Santos najprawdopodobniej straci stanowisko selekcjonera reprezentacji Portugalii. Jego miejsce może zająć Paulo Fonseca, trener Lille OSC - informuje Footmercato.net. Opcji jest więcej, przekazało „Corriere dello Sport”.

Negatywna atmosfera, jaka obecnie panuje wokół kadry „Nawigatorów”, stawia pod znakiem zapytania dalszą przyszłość jej selekcjonera.

Pedro Sepúlveda nie ma wątpliwości, że po nieudanym mundialu w Katarze Fernando Santos zostanie zwolniony. Tego samego zdania jest Pedro Almeida, który przekazał, że rozstanie to kwestia czasu.

Kiedy 68-latek decydował się na posadzenie w dwóch meczach z rzędu na ławce Cristiano Ronaldo, było wiadomo, że albo zatriumfuje, albo straci wszystko. Właściwie tylko wygranie Mistrzostw Świata 2022 mogłoby zagwarantować mu utrzymanie posady.

Reprezentacja Portugalii odpadła z rozgrywek na etapie ćwierćfinału i została upokorzona przez Maroko, które do potęg piłkarskich nie należy.

Według najnowszych wieści trwają poszukiwania następcy Santosa. Kandydatem jest Paulo Fonseca.

Jak donosi Footmercato.net, sternikom Portugalskiego Związku Piłki Nożnej podoba się profil obecnego szkoleniowca Lille OSC. Nie boi się on stawiać na utalentowanych i zarazem perspektywicznych zawodników, a jego zespoły grają futbol miły dla oka.

„Corriere dello Sport” informuje o dwóch innych opcjach. To możliwość postawienia na Ruiego Jorge'a, opiekuna reprezentacji Portugalii do lat 21, a także powierzenie kadry narodowej José Mourinho.

Trener Romy nigdy nie ukrywał, że chciałby pewnego dnia poprowadzić „Nawigatorów”. Nie wiadomo jednak, czy jest to właściwy moment w karierze niespełna 60-letniego taktyka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy