Turecki piłkarz podczas trzęsienia ratował się skokiem z drugiego piętra

Turecki piłkarz podczas trzęsienia ratował się skokiem z drugiego piętra fot. Yeni Malatyaspor
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

W Turcji trwają poszukiwania osób, które ugrzęzły pod gruzami w wyniku trzęsienia ziemi. Gdy doszło do ruchów tektonicznych, Barış Başdaş postanowił wyskoczyć z drugiego piętra, przekazał Serdar Topcu, agent piłkarza Yeni Malatyaspor.

Katastrofa pochłonęła już ponad 1500 ofiar w samej Turcji, a zgonów nie brakuje także w Syrii.

Kilkunastopiętrowe budynki ulegały destrukcji na tyle szybko, że wiele osób podejmowało rozpaczliwe próby ratowania swojego życia. Jedną z nich - były młodzieżowy reprezentant Turcji.

Wystąpienia trzęsienia ziemi sprawiło, że Barış Başdaş postanowił wyskoczyć z drugiego piętra, na którym umiejscowione było jego mieszkanie. 33-latek przeżył, ale doznał poważnego urazu stopy. Mając to na uwadze, musieli się nim zająć lekarze.

Środkowy obrońca urodził się w Niemczech i terminował w akademiach 1. FC Köln czy Alemannii Aachen. Do Turcji wyjechał latem 2009 roku.

Po pobycie między innymi w Alanyasporze nastąpił powrót, a gracz związał się z Hannoverem 96. Od roku broni barw Yeni Malatyaspor.

W kampanii 2022/2023 na szczeblu drugiej ligi Başdaş rozegrał 12 spotkań.

Nadal poszukiwany jest jego klubowy kolega Ahmet Eyüp Türkaslan.

Rozgrywki piłkarskie nad Bosforem zostały zawieszone do odwołania. Obecnie wszystkie siły są skupione na ratowaniu ludzkiego życia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy