Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE]

Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] fot. Dziurek / shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Beşiktaş

Fernando Santos opuścił przedwcześnie Beşiktaş po serii rozczarowujących wyników. Wiceprezydent klubu zdradził, ile wyniesie odszkodowanie Portugalczyka.

Fernando Santos nie ma dobrej passy. W burzliwych okolicznościach odchodził z reprezentacji Portugalii, by potem znaleźć zatrudnienie w Polsce.

Jego przygoda za sterami „Biało-Czerwonych” była sporym rozczarowaniem. Kadencja trwała przez zaledwie sześć spotkań i doprowadziła do braku bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Europy.

Dość nieoczekiwanie mistrz Europy z 2016 roku zanotował niezwykle miękkie lądowanie, dołączając do 16-krotnego mistrza kraju, Beşiktaşu. Uzgodniona umowa miała obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

Santos w Stambule się nie sprawdził i zwolnił stołek po 16 przepracowanych spotkaniach. Zanotował w nich siedem zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek. Dla klubu z takimi aspiracjami to niedopuszczalne wyniki.

Po remisie z Samsunsporem doszło oficjalnie do zwolnienia.

Na konferencji prasowej wiceprezydent Beşiktaşu Onur Göçmez zdradził, jakie odszkodowania otrzyma portugalski szkoleniowiec.

- Kontrakt podpisany z Santosem to jeden z najlepszych kontraktów podpisanych z trenerem w ostatnich latach. Robimy rzeczy, które wyniosą zarówno gospodarkę, jak i Beşiktaş na najwyższy poziom. Zakończyliśmy proces kwotą 500 tysięcy euro i pięciu ratach, które rozpoczną się w maju. Naszym jedynym oczekiwaniem od fanów jest jedność. Beşiktaş jest bardzo duży. Wiemy, kiedy, gdzie i jaką decyzję podjąć - zapewniał turecki działacz.

Mniej korzystnie na rozstaniu wyszedł Polski Związek Piłki Nożnej. Podczas rozstania 69-latek zagwarantował sobie stosowną odprawę oraz 25 procent uzgodnionego w zawartym wcześniej kontrakcie bonusu za awans na Mistrzostwa Europy. Premia wyniesie zatem prawie 780 tysięcy euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy