Tyle Górnik Zabrze zapłacił za Koreańczyka

2025-06-18 22:23:53; Aktualizacja: 3 godziny temu
Tyle Górnik Zabrze zapłacił za Koreańczyka Fot. Górnik Zabrze
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: SlaskiSport.pl

Górnik Zabrze pochwalił się swoim dziewiątym wzmocnieniem. Do zespołu dołączył ofensywny pomocnik Young-jun Goh. Jak przekazał SlaskiSport.pl, transfer z udziałem Koreańczyka pochłonął około 360 tysięcy euro. Partizan zapewnił sobie również potencjalne bonusy oraz procenty od następnej sprzedaży.

Letnie okno transferowe jest wyjątkowo gorące oraz intensywne w wykonaniu działaczy Górnika Zabrze, którzy w środę dopięli na ostatni guzik dziewiąte wzmocnienie.

Do tej pory do czternastokrotnego mistrza Polski dołączyli tacy zawodnicy jak Gabriel Barbosa, Bastien Donio, Natan Dzięgielewski, Jarosław Kubicki, Wiktor Nowak, Michal Sáček, Theodoros Tsirigotis oraz Marcel Łubik.

Tym dziewiątym transferem był natomiast Young-jun Goh sprowadzony w sposób definitywny z Partizana. 23-latek dla przedstawiciela serbskiej ekstraklasy od ubiegłorocznej przeprowadzki rozegrał 42 spotkania i strzelił w nich dwa gole. Na swoim koncie posiada również 126 występów, 20 bramek oraz czternaście ostatnich podań zanotowanych w koszulce Pohang Steelers, a więc zespołu z Korei Południowej.

Ile zabrzańska ekipa przeznaczyła na ruch z udziałem Koreańczyka? Wedle informacji podanych przez SlaskiSport.pl jest to kwota podobna do tej, którą Górnik zapłacił za Taofeeka Ismaheela. Nigeryjczyk trafił do klubu latem ubiegłego roku z francuskiego Lorient za około 360 tysięcy euro. Ponadto Partizan zapewnił sobie potencjalne bonusy oraz procenty od następnej sprzedaży urodzonego w 2001 roku zawodnika.

Czas pokaże, czy będzie to dobra inwestycja. Young-jun Goh z pewnością również ma coś do udowodnienia. Jednokrotny reprezentant Korei Południowej ze swoim nowym zespołem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku.