Tylko na początku było nerwowo. Włochy wygrywają z Albanią [WIDEO]

2024-06-15 22:55:40; Aktualizacja: 5 dni temu
Tylko na początku było nerwowo. Włochy wygrywają z Albanią [WIDEO] Fot. Fabio Ferrari/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

Włochy pokonały Albanię 2:1 w pierwszej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Europy.

Mecz dla reprezentacji Włoch rozpoczął się katastrofalnie. Federico Dimarco wyrzucił piłkę z autu wprost pod nogi Nedima Bajramiego, który momentalnie umieścił piłkę w siatce po bardzo dobrym uderzeniu. Swoje za uszami w tej akcji miał Alessandro Bastoni, który nie wyszedł do piłki, a później nie doskoczył do rywala.

Włosi jednak od razu rzucili się do odrabiania strat, w końcu porażka z Albanią w grupie, w której są jeszcze Chorwaci i Hiszpanie nie daje dobrych perspektyw. Już w 11. minucie, po rzucie rożnym z udziałem Federico Dimarco, Alessandro Bastoni umieścił piłkę w siatce Tomasha Strakoshy po dośrodkowaniu Lorenzo Pellegriniego. Dwóch głównych winowajców straconej bramki zrehabilitowało się.

Ekipa Luciano Spalettiego po wyrównaniu cały czas atakowała, co zaprocentowało ponownie bardzo szybko. W 16. Strakoshę pokonał Nicolò Barella strzałem z półwoleja.

Zespół z Półwyspu Apenińskiego nie miał zamiaru zadowalać się takim wynikiem i wciąż dominował, w pewnym momencie nawet zdusił swoich rywali, którzy rozpaczliwie się bronili. Albania na chwilę zyskała inicjatywę w okolicach 40. minuty, jednak bardzo szybko powróciliśmy do normalności.

Druga połowa rozpoczęła się nie inaczej i Włosi wyszli z nastawieniem na zdobycie trzeciej bramki. Ponownie Albańczycy zaczęli od defensywy, jednak całkiem szybko udało im się nawiązać kilka akcji. Jedna z nich skończyła się rzutem wolnym z dobrej pozycji, jednak piłka po uderzeniu spoczęła na głowie Bastoniego, który ucierpiał w tamtej sytuacji. Stoper Interu Mediolan szybko powrócił na murawę.

Z czasem jednak Albańczycy zaczęli panować nad piłką, natomiast Włosi bardzo inteligentnie przesuwali formacje i podopieczni Sylvinho niewiele mieli z posiadania futbolówki.

Ostatnie pół godziny gry to raczej próba gry Włochów na utrzymanie wyniku i bardzo skuteczne zapobieganie ewentualnym atakom Albańczyków. Mecz zrobił się zdecydowanie mniej emocjonujący. Wynik nie uległ już zmianie i Włosi zwyciężyli 2:1.