Tymoteusz Puchacz w tarapatach. Union Berlin sprowadza doświadczonego obrońcę [OFICJALNIE]

Tymoteusz Puchacz w tarapatach. Union Berlin sprowadza doświadczonego obrońcę [OFICJALNIE] fot. Union Berlin
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Union Berlin

Union Berlin zakontraktował pozostającego bez klubu Bastiana Oczipkę.

Zespół ze stolicy Niemiec zdecydował się w trwającym oknie transferowym zainwestować pokaźną, jak dla siebie sumę, w sprowadzenie Tymoteusza Puchacza z Lecha Poznań za 2,5 miliona euro.

Przedstawiciele Unionu wierzyli głęboko w to, że wspomniana kwota bardzo szybko im się zwróci za sprawą udanych występów reprezentanta Polski, co w konsekwencji doprowadzi do jego sprzedaży na zdecydowanie lepszych warunkach.

Dotychczasowa przygoda lewego obrońcy lub wahadłowego z drużyną z Berlina nie przebiega po jego myśli, co pokazuje fakt, że wystąpił w tylko dwóch meczach kwalifikacyjnych Ligi Konferencji Europy przeciwko KuPS, w których zanotował jedną asystę.

Z kolei w samej Bundeslidze załapał się tylko raz na trzy spotkania na ławkę rezerwowych i w najbliższym czasie może mieć z tym jeszcze większych kłopot, ponieważ ekipa ze stolicy skorzystała z możliwości pozyskania Bastiana Oczipki na zasadzie wolnego transferu po rozstaniu 32-latka z Schalke 04.

Union nie ujawnił tradycyjnie długości nawiązanej współpracy z doświadczonym defensorem, który w trakcie swojego pobytu w ekipie z Gelsenkirchen rozegrał łącznie 126 spotkań i zdobył w nich jedną bramkę oraz zaliczył 20 asyst.

Poza nim szeregi berlińskiego klubu zasilił jeszcze Kevin Möhwald z Werderu Brema. Środkowy pomocnik kosztował milion euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy