Tymoteusz Puchacz z wielką szansą po EURO?! Może skorzystać na tym transferze

2024-06-15 22:55:02; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Tymoteusz Puchacz z wielką szansą po EURO?! Może skorzystać na tym transferze Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Florian Plettenberg [Twitter] | Transfery.info

Czołowy zawodnik Unionu Berlin Robin Gosens naciska na transfer do Bologny - donosi Florian Plettenberg. Jego odejście mogłoby pomóc Tymoteuszowi Puchaczowi, za którym naprawdę udany sezon.

Puchacz po odejściu z Lecha Poznań nie miał łatwo. Na początek odbił się od Unionu Berlin, który zdecydował się następnie posłać go na wypożyczenie do Trabzonsporu.

Na tureckiej ziemi sięgnął co prawda po mistrzostwo kraju, ale w pewnym momencie stracił miejsce w składzie. Spory niedosyt pozostawiła także przygoda w greckim Panathinaikosie.

Kariera Puchacza zaczynała obierać niepokojący kierunek. Wydawało się, że wypożyczenie do drugoligowego 1.FC Kaiserslautern za wiele nie pomoże.

25-latek sprawdził się jednak na zapleczu Bundesligi. Minione rozgrywki okrasił 36 występami, golem i trzynastoma asystami. Dobra forma zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.

Jak wiadomo, turniej tej rangi to świetne okno wystawowe dla zawodników. Puchacz ma o co grać, tym bardziej że już wcześniej zainteresowanie przejawiało nim kilka zespołów z niemieckiej ekstraklasy.

W Unionie Berlin może jednak zrobić się nieco więcej miejsca na lewej stronie. Na transfer naciska kluczowy gracz, Robin Gosens.

Jak donosi Florian Plettenberg, pominięty przy powołaniach na EURO Niemiec chce za wszelką cenę przenieść się latem do Bologny, z którą mógłby grać w Lidze Mistrzów. 29-latek doskonale zna Serie A, gdyż wcześniej występował w Atalancie i Interze Mediolan.

Berlińska drużyna odrzuciła jednak pierwszą ofertę od porzuconego przez Thiago Mottę zespołu.