UEFA chce 300 milionów euro odszkodowania od federacji za przełożenie EURO

UEFA chce 300 milionów euro odszkodowania od federacji za przełożenie EURO
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Athletic

We wtorek odbędzie się wideokonferencja działaczy UEFA ze wszystkimi europejskimi federacjami. Jak dowiedział się David Ornstein z "The Athletic", jednym z głównych punktów obrad będzie... ewentualne odszkodowanie dla UEFA za przełożenie Mistrzostw Europy.

Europejska federacja ma chcieć aż 275 milionów funtów (300 milionów euro) od klubów i lig działających na Starym Kontynencie, by zrekompensować sobie koszty przeniesienia Mistrzostw Europy ze zbliżającego się lata na 2021 rok. 

Wszystkie zmiany są związane oczywiście z szalejącą pandemią koronawirusa, której epicentrum znajduje się obecnie właśnie w Europie.

Sama kwestia przełożenia samego turnieju o 12 miesięcy wydaje się przesądzona, ale wszystko powinno się pojawić w oficjalnym komunikacie po wtorkowym spotkaniu oficjeli. W sprawie ewentualnego odszkodowania na pewno nie zabraknie dyskusji.

Klubom czołowych lig zależy na wymazaniu EURO z tegorocznego kalendarza, by jednak dokończyć rozgrywki sezonu 2019/2020, a nie uznać je za zakończone przy obecnych sytuacjach w tabelach czy też całkowicie anulować. Zdaniem brytyjskiego dziennikarza wciąż w piłkarskiej Europie panuje nadzieja na powrót na boiska w maju lub czerwcu.

***

Tekst w "The Athletic": https://theathletic.com/1679668/2020/03/16/exclusive-uefa-275m-euro2020-coronavirus/

Więcej na temat: UEFA EURO 2020 Mistrzostwa Europy

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy