UEFA: Dwa scenariusze dokończenia rozgrywek krajowych

UEFA: Dwa scenariusze dokończenia rozgrywek krajowych
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Komitetu Wykonawczy UEFA podsumował toczące się w ostatnich dniach rozmowy, przedstawiając m.in. dwa scenariusze dokończenia rozgrywek krajowych.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich, co było do przewidzenia, największy nacisk kładzie na dokończenie trwających rozgrywek. Mimo tego zostawia ona otwartą furtkę do ewentualnego zakończenia zmagań na obecnym etapie, jednak przy uwzględnieniu szczególnych powodów.

Do takowych należą:

– oficjalny zakaz organizowania imprez sportowych;

– problemy gospodarcze, które mogą zagrozić stabilności finansowej lig oraz klubów.

Jeśli rozgrywki nie zostaną dokończone, UEFA będzie wymagała od związków piłkarskich wyłonienia klubów, które miałyby wziąć udział w europejskich pucharach. Podkreślono, że ta procedura powinna opierać się na obiektywnych, przejrzystych i niedyskryminujących zasadach oraz zostać zaakceptowana przez odpowiednie organy w danym kraju.

Europejska centrala piłkarska zastrzega sobie jednak prawo od odmowy przyjęcia klubu lub dogłębnego przeanalizowania kandydatury, szczególnie gdy rozgrywki zostały przerwane z innych powodów niż powyższe, a w całej procedurze znalazły się uchybienia. Innym determinantem może być również publiczne poczucie niesprawiedliwości.

UEFA poinformowała, że grupa robocza, utworzona we współpracy z klubami, ligami oraz zawodnika, przedstawiła dwa możliwe scenariusze dokończenia rozgrywek. Pierwszy zakłada równoległą grę w lidze oraz europejskich pucharach, a drugi ukończenie zmagań w krajowych rozgrywkach przed planowanym na sierpień wznowieniem Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich nie ukrywa, że idealny scenariusz to taki, w którym krajowe rozgrywki są dokończone w domyślnym formacie, ale jeśli to nie będzie możliwe, rozgrywki powinny być wznowione w innym formacie. W obu wariantach awanse do europejskich pucharów odbyłyby się w naturalny sposób, poprzez zmagania na boiskach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy