UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów!

UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl | UEFA

Unia Europejskich Związków Piłkarskich zaapelowała do wszystkich drużyn biorących udział w krajowych rozgrywkach o wstrzymanie się z podejmowaniem decyzji o przedwczesnym kończeniu swoich lig, bo w przeciwnym razie mogą zostać wykluczone z pucharów.

Zarząd Pro League poinformował w stosownym komunikacie, że nosi się z zamiarem przedwczesnego zakończenia sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Belgii i przekazał już swoje stanowisko wszystkim uczestnikom ligi, którzy teraz muszą zdecydować czy przychylą się do zaproponowanego im wniosku.

Do takiego pomysłu w pozytywnym sposób odniesiono się także w Holandii, gdzie Ajax Amsterdam czy PSV Eindhoven nawołują do pójścia identyczną drogą.

UEFA postanowiła w ekspresowym tempie zareagować na wdrożenie takiego rozwiązania i wysłała list do wszystkichzespołów podpisany przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) oraz Europejskie Zawodowe Ligi Piłkarskie (EPFL), w którym nawołują do zachowania spokoju i nie podejmowania żadnych środków na własną rękę.

„Jesteśmy pewni, że w nadchodzących miesiącach pojawi się możliwość do wznowienia rozgrywek. Na obecnym etapie kończenie krajowych lig jest przedwczesne i nieuzasadnione” - czytamy w liście.

Przedstawiciele europejskiego futbolu w specjalnie utworzonych grupach roboczych pracują nad wypracowaniem najlepszych możliwych rozwiązań i do ich wprowadzenia potrzebują solidarności wszystkich krajowych związków. Ich najnowsze pomysły zakładają dokończenie rozgrywek nawet w sierpniu i opóźnienie startu kolejnego sezonu.

UEFA wykazuje się dużą determinacją w podjęciu próby powrotu do rywalizacji do tego stopnia, że jest gotowa wyciągnąć poważne konsekwencje wobec klubów, które postanowią wyjść przed szereg w postaci niedopuszczenia ich do udziału w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

„Udział w europejskich pucharach zależy od wyników na koniec pełnego sezonu w krajowej lidze. Przedwczesne zakończenie rozgrywek może budzić wątpliwości, czy ten warunek został spełniony” - poinformowano w liście.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy