Ujemne punkty Twente

Ujemne punkty Twente
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Twente

Komisja Licencyjna KNVB zdecydowała się odjąć Twente Enschede z dotychczasowego dorobku punktowego trzy "oczka".

Kara nałożona przez Holenderski Związek Piłki Nożnej ma związek z niestabilną sytuacją finansową drużyny.

- To hańba dla naszego klubu. Żałujemy, że właśnie taka decyzja została podjęta, ale nie zamierzamy się od niej odwoływać - powiedział Aldo van der Laan, prezes Twente.

- Wiemy, że mamy przed sobą bardzo trudny czas. To nie jest przyjemne, kiedy grasz o jak najwyższe miejsce w lidze. Zawodnicy są jednak informowani o całej sytuacji na bieżąco. Musimy zaakceptować postanowienie KNVB i walczyć nadal jako zespół - dodał Alfred Schreuder, trener ekipy z De Grolsch Veste.

Drużyna z Enschede w obecnych rozgrywkach zgromadziła na swoim koncie 35 punktów, ale po otrzymaniu kary ich dorobek zmalał do 32 "oczek", w związku z czym Twente spadło z ósmej na dziewiątą lokatę w ligowej tabeli i oddaliło się od strefy umożliwiającej udział w europejskich pucharach.

Więcej na temat: FC Twente KNVB Holandia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy