Ukrainiec zasili szeregi Sevilli?

Ukrainiec zasili szeregi Sevilli?
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Estadio Deportivo

Jewhen Konoplanka może kontynuować swoją karierę w Hiszpanii. Usługami Ukraińca jest zainteresowana Sevilla FC.

Skrzydłowy jest jednym z najgorętszych nazwisk letniego okna transferowego. Jego kontrakt z Dnipro Dniepropietrowsk jest ważny do końca obecnego sezonu, więc w lipcu będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Reprezentant drużyny narodowej naszych wschodnich sąsiadów był już blisko przenosin do Liverpoolu, jednakże do transferu ostatecznie nie doszło.

Jego zakontraktowaniem w dalszym ciągu zainteresowane są kluby z Anglii. Do ekipy „The Reds” dołączył również Tottenham Hotspur. Wydawało się, że zespoły z czołówki Premier League same rozwiążą kwestię przyszłości Konoplanki. Do walki o 25-latka ma jednak stanąć Sevilla FC.

Włodarze klubu z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán mają ambitne plany względem następnego sezonu, a ważnym elementem ich drużyny ma być właśnie skrzydłowy Dnipro. Sztab szkoleniowy hiszpańskiego zespołu poszukuje zawodnika wszechstronnego, który będzie w stanie zdobyć określoną liczbę goli w rozgrywkach ligowych, przy czym zdoła również obsłużyć swoich kolegów odpowiednią liczbą asyst.

Konoplanka ma na swoim koncie ponad 40 występów w reprezentacji Ukrainy. W czasie obecnej kampanii zdobył dla swojego klubu sześć goli oraz zanotował trzy asysty w 16 meczach ligowych. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy