Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan!

Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! fot. RB Lipsk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Dayot Upamecano może w najbliższym czasie osiągnąć porozumienie z RB Lipsk w kwestii zawarcia nowego kontraktu.

Środkowy obrońca wzbudza olbrzymie zainteresowanie swoją osobą na rynku ze strony takich drużyn jak Arsenal czy Real Madryt.

Wspomniane oraz inne zespoły uważnie przyglądały się w ostatnich miesiącach sytuacji panującej wokół 21-letniego zawodnika, który jest formalnie związany z „Bykami” do końca czerwca 2021 roku.

I z tego też powodu przedstawiciele niemieckiego klubu postawili przez Francuzem twarde ultimatum w postaci konieczności przedłużenia współpracy lub jej przedwczesnego zakończenia w trakcie zbliżającego się okna transferowego.

Dyrektor generalny RB Lipsk jest przekonany, że Dayot Upamecano przystanie ostatecznie na pierwszą z podanych wyżej opcji, co będzie oznaczało zawarcie z nim nowego porozumienia, które ma być łudząco podobne do tego podpisanego przed rokiem z Timo Wernerem. Reprezentant Niemiec dzięki niemu sfinalizował nie tak dawno swoją przeprowadzkę do Chelsea.

- Liczę na to, że będzie z nami także w następnym sezonie. Prowadzimy konkretne rozmowy w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania, które uniemożliwi mu odejście na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu następnych rozgrywek. Udało się nam to zrobić z Timo Wernerem i zakładam, że odrobimy pracę domową również w odniesieniu do Dayota - powiedział Oliver Mintzlaff.

Francuz trafił do niemieckiego zespołu z Salzburga w styczniu 2017 roku za 10 milionów euro. W trwającym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach i zanotował w nich dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy