Víctor Font podgrzał atmosferę przed wyborami prezydenckimi w FC Barcelonie. Hiszpan nie wyklucza sprowadzenia gwiazdora Realu Madryt

Víctor Font podgrzał atmosferę przed wyborami prezydenckimi w FC Barcelonie. Hiszpan nie wyklucza sprowadzenia gwiazdora Realu Madryt fot. charnsitr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo | Sport

Wybory na prezydenta FC Barcelony najprawdopodobniej odbędą się już w styczniu 2021 roku. Nie tracąc czasu, Víctor Font stara się uzyskać przychylność socios. Jedna z deklaracji, która padła z ust Hiszpana, jest przysłowiowym kijem włożonym w mrowisko.

Chociaż kandydatów na prezydencki fotel może być nawet siedmiu, na razie zdecydowanie najaktywniejszy spośród nich jest 48-letni Víctor Font. Zdążył on już oświadczyć, że jego celem jest sprowadzenie do klubu dawnych legend, jak Carles Puyol czy Xavi. Ten drugi miałby zostać trenerem.

Finanse „Dumy Katalonii” są w opłakanym stanie, dlatego trudno wyobrazić sobie tradycyjne zapewnienia o pozyskaniu wielkiej gwiazdy w przypadku wygrania wyborów. To jednak nie przeszkodziło faworytowi do końcowego zwycięstwa w odważnej deklaracji dotyczącej wzmocnień.

– Jeśli tylko Xavi poprosiłby mnie o sprowadzenie Sergio Ramosa i byłoby to wykonalne ekonomiczne, sprowadziłbym go do Barcelony. Decyzje należą do pionu sportowego. Osobiście uważam jednak, że są w tej chwili dostępni inni gracze na tej pozycji, jak Éric García, w przypadku którego wiem, że bardzo chce wrócić do klubu – oznajmił Hiszpan.

Jak wiemy, umowa kapitana Realu Madryt wygasa 30 czerwca 2021 roku i wciąż nie została oficjalnie przedłużona, stąd spekulacje i pytanie o ewentualny transfer.

Gdyby Font istotnie wygrał wybory, będzie musiał się zmierzyć z poważnym zagrożeniem, jakim jest widmo odejścia Leo Messiego. Również w tym przypadku nie traci on jednak chłodnej głowy, pokładając nadzieję w umiejętnościach negocjacyjnych Xaviego, byłego kolegi z boiska Argentyńczyka.

– Już za kilka tygodni Messi i jego bliscy będą wiedzieli na czym stoją. Uważamy, że związek Messiego i Barcelony wykracza poza jego karierę. To strategiczna relacja i musimy sprawdzić, czy będzie mógł się spełniać w tym miejscu także po zakończeniu kariery. Jeśli chodzi o wymiar sportowy, najlepszą osobą do przekonania go jest ktoś taki jak Xavi. Messi zna go doskonale i wie, do czego jest zdolny. Leo będzie miał bardzo ważne miejsce w tym projekcie, jest niezastąpiony – zapewnił.

Potencjalni rywale 48-latka to Lluís Fernández Alá czy Joan Laporta. Obecnie klubem włada Komisja Zarządzająca na czele z Carlosem Tusquetsem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy