Villarreal sfinalizował duży transfer. Estupiñán podpisał umowę aż do 2027 roku [OFICJALNIE]

Villarreal sfinalizował duży transfer. Estupiñán podpisał umowę aż do 2027 roku [OFICJALNIE] fot. Villarreal CF
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Watford | Villarreal

Villarreal po kilku dniach negocjacji z Watfordem w sprawie angażu Pervisa Estupiñána ogłosił sukces. Ekwadorczyk tym samym wraca do Hiszpanii.

22-latek ma za sobą udane pobyty na wypożyczeniach w Almeríi, Mallorce i Osasunie, co nie sprawiło jednak, że otrzymał on szansę w Watfordzie. Teraz, bez choćby jednego spotkania na koncie w zespole „Szerszeni”, opuszcza on Wielką Brytanię definitywnie.

Na angaż lewego defensora zdecydował się Villarreal, który w związku z urazem Alberto Moreno potrzebował pilnie jego następcy. Tym sposobem sprowadzono do klubu Pervisa Estupiñána.

Cała operacja kosztowała Hiszpanów 15 milionów funtów (blisko 16,5 miliona euro), przy czym w grę najprawdopodobniej weszły także bonusy, których wypłata uzależniona jest od osiągnięć indywidualnych oraz zespołowych.

Jednokrotny reprezentant Ekwadoru z „Żółtą łodzią podwodną” podpisał kontrakt, który związał obie strony aż do 30 czerwca 2027 roku.

Dla Villarrealu prowadzonego od tego sezonu przez Unaia Emery’ego to już szóste wzmocnienie, po transferach m.in. Daniego Parejo, Takefusy Kubo czy Gerónimo Rulliego.

Estupiñán do tej pory w LaLidze zgromadził 38 występów, raz wpisał się na listę strzelców i zanotował sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund sprzeciwia się Superlidze [OFICJALNIE] Borussia Dortmund sprzeciwia się Superlidze [OFICJALNIE] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] OFICJALNIE: To się dzieje - DWANAŚCIE klubów dogadało się. Nadchodzi Superliga! OFICJALNIE: To się dzieje - DWANAŚCIE klubów dogadało się. Nadchodzi Superliga! Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy