Vuković i Jędrzejczyk po porażce z Piastem Gliwice. „Będąc w Legii, nie możemy, kur**, tak grać”

Vuković i Jędrzejczyk po porażce z Piastem Gliwice. „Będąc w Legii, nie możemy, kur**, tak grać” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa I Legia.net

Aleksandar Vuković i Artur Jędrzejczyk zabrali głos po niedzielnej porażce Legii Warszawa z Piastem Gliwice (0:2).

Warszawski zespół podchodził do dzisiejszego meczu po przegranej z Lechią Gdańsk (1:2) i znowu nie zdobył choćby punktu. Obie bramki dla Piasta padły w drugiej połowie. Najpierw dogranie Sebastiana Milewskiego na gola zamienił Piotr Parzyszek, a następnie do siatki trafił Jorge Félix.

- To dla nas trudny moment. Przegrywamy drugi mecz z rzędu i przed przerwą na reprezentacje nie mamy dobrych nastrojów. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu dobra. Mieliśmy swoje sytuacje, ale nie strzeliliśmy gola. Straciliśmy bramkę przez błąd, pojawiła się nerwowość, a rywale znowu mogli cieszyć się z trafienia. Przegraliśmy, ale pozostaje nam patrzeć w przyszłość. Za nami jedna trzecia sezonu, strata do czołówki nie jest duża.

- Straciliśmy gola i potrzebowaliśmy czasu, by znów zacząć grać. Dostrzegam w tym kwestie mentalne i psychologiczne. W takiej sytuacji, presja, z jaką trzeba radzić sobie w Legii, staje się jeszcze większa. Gra w tym klubie to wyzwanie, choć często przekaz i odczucia są podwójnie czy potrójnie wzmacniane.

- Popełniliśmy błędy, a po stracie gola na 0:1 rozpoczęła się wesoła gra. Straciliśmy koncentrację i potrzebowaliśmy czasu - musimy nad tym pracować. Stabilizacja to również potrzebny element, po który będziemy chcieli sięgnąć jako drużyna - przyznał Vuković.

Po ostatnim gwizdku krótko wypowiedział się również Artur Jędrzejczyk: - Mogę powiedzieć tylko tyle, że będąc w Legii, nie możemy, kurwa, przegrywać takich spotkań i tak grać. Musimy dawać z siebie więcej. Doznaliśmy już czwartej porażki.

Mająca na koncie 17 punktów Legia traci obecnie cztery „oczka” do pierwszej Pogoni Szczecin. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy