Vuković wyjaśnił, dlaczego nie stawiał na Carlitosa

Vuković wyjaśnił, dlaczego nie stawiał na Carlitosa fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cafe Futbol I Polsat Sport

Aleksandar Vuković w niedzielnym Cafe Futbol wypowiedział się na temat Carlitosa.

Hiszpański napastnik zakończył sezon 2018/2019 z 16 ligowymi trafieniami i sześcioma asystami na koncie, będąc największą gwiazdą Legii Warszawa. Obecne rozgrywki również rozpoczął jako podstawowy zawodnik ekipy ze stolicy naszego kraju, ale z czasem stracił miejsce w jedenastce. Nie brakowało informacji sugerujących, że Vuković nie potrafi znaleźć wspólnego języka z Hiszpanem. Cała sprawa zakończyła się transferem 29-letniego atakującego do Al-Wahdy.

- Na początku tego sezonu Carlitos był numerem jeden na „dziesiątce”. Zagrał w meczach pucharowych z Europą FC. Dał nam dużo, bo w rewanżu zdobył dwie bramki. Później graliśmy z KuPS i w rewanżu wypadł bardzo słabo.

- Po analizie gry Carlitosa uznaliśmy, że dla niego najlepsza będzie rola cofniętego napastnika. Człowieka, który ma obok siebie jeszcze jednego zawodnika. Po tym meczu na „dziesiątce” postawiliśmy na Waleriana Gwilię i w moim odczuciu to zatrybiło. Drużyna zaczęła lepiej funkcjonować i kontrolować to, co dzieje się na boisku. Grać lepsze mecze.

- Nastąpiła po prostu naturalna rywalizacja o miejsce w składzie. Sandro Kulenović wygrywał ją ze słabo wyglądającym w tamtym momencie Jarosławem Niezgodą. A Gwilia - z Carlitosem. Wiadomo, że mógłby być też opcją na pozycji numer „dziewięć”... 

- Jestem rozsądnym człowiekiem i nie pozwoliłbym sobie na grę emocjami oraz szkodzenie przez to klubowi - przyznał Vuković w Cafe Futbol.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy