Warta Poznań z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE]

Warta Poznań z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] fot. Warta Poznań
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Warta Poznań

Niilo Mäenpää będzie reprezentował barwy Warty Poznań.

23-letni zawodnik dołączy do Warty na zasadzie wolnego transferu po rozstaniu z IFK Mariehamn. Jego kontrakt wejdzie w życie 1 stycznia i będzie ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Fiński pomocnik do tej pory grał wyłącznie w ojczyźnie. Przed IFK był związany z HJS Akatemia, FC Haka oraz Interem Turku. Do Mariehamn dołączył na początku 2020 roku. Jego bilans w barwach tego zespołu to 54 mecze, dwie bramki i sześć asyst. Rozgrywki 2021 drużyna zakończyła na dziesiątym miejscu w liczącej 12 ekip tabeli fińskiej ekstraklasy.

- To uniwersalny zawodnik, który może grać jako defensywny, środkowy oraz ofensywny pomocnik. Docelowo jednak jest to gracz na pozycję numer osiem, czyli środkowego pomocnika. Jego mocną stroną jest umiejętność dobrego otwarcia gry, gra na małej przestrzeni i podanie piłki do przodu. Widzimy go w drużynie jako łącznika między linią obrony i linią ataku, zarówno wtedy, gdy będziemy grali w ataku pozycyjnym, jak i w kontrataku - scharakteryzował Fina Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty.

To pierwszy zimowy transfer klubu z Poznania, który zajmuje szesnaste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy