Ważne wieści z reprezentacji Polski. Co z Robertem Lewandowskim i Piotrem Zielińskim?

2024-06-17 09:56:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Ważne wieści z reprezentacji Polski. Co z Robertem Lewandowskim i Piotrem Zielińskim? Fot. Pawel Bejnarowicz / Pressfocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Robert Błoński [X]

Już w piątek reprezentacja Polski rozegra swój drugi mecz na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Naszym rywalem będzie zespół Austrii. Jak wygląda sytuacja kadrowa w drużynie Michała Probierza na kilka dni przed tym spotkaniem? Czy Robert Lewandowski będzie gotowy na ten pojedynek?

„Biało-Czerwoni” nieznacznie ulegli ekipie Holandii (1:2) na starcie EURO 2024. Jednak postawa, jaką zaprezentowali nasi kadrowicze, wlała w serca kibiców sporo optymizmu przed następnym spotkaniem.

Podopiecznych Michała Probierza czeka w piątek starcie z zespołem, którego wiele osób typuje na czarnego konia turnieju, a więc reprezentacją Austrii. Jak prezentuje się sytuacja kadrowa w polskich szeregach na kilka dni przed tym pojedynkiem? Z kogo będzie mógł skorzystać selekcjoner? Co z Robertem Lewandowskim?

„Piotr Zieliński zdrowy i będzie gotowy na mecz z Austrią. Bartosza Salamona czekają dodatkowe badania. Robert Lewandowski i Paweł Dawidowicz również mają być do dyspozycji trenera” - czytamy we wpisie Roberta Błońskiego, dziennikarza „Przeglądu Sportowego Onet”, na Twitterze.

Zarówno Robert Lewandowski, jak i Paweł Dawidowicz nie wystąpili w potyczce z Holendrami ze względu na kontuzje. U kapitana reprezentacji Polski doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda podczas towarzyskiego spotkania przeciwko Turcji, z kolei defensor zmagał się w ostatnich dniach z drobnymi problemami zdrowotnymi.

Jeśli chodzi o Bartosza Salamona, obrońca Lecha Poznań opuścił boisko w końcówce niedzielnej konfrontacji, zgłaszając uraz. Michał Probierz uznał, że nie warto ryzykować, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Bartosz Bereszyński. 

Podobnie ma się sytuacja z Piotrem Zielińskim, który również zakończył swój występ przed ostatnim gwizdkiem arbitra, lecz jego występ wydaje się na ten moment niezagrożony.

Reprezentacja Polski podejmie Austrię w piątek 21 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Początek meczu o godzinie 18:00.