We wrześniu został zawieszony na sześć meczów, teraz posędziuje finał Ligi Konferencji
2025-05-27 11:34:25; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Komisja Sędziowska UEFA mianowana Irfana Peljto arbitrem głównym finału Ligi Konferencji, mimo że ten we wrześniu 2024 roku został zawieszony na sześć spotkań w Bośni i Hercegowiny za pomyłki w hicie tamtejszej ekstraklasy.
Za nami pierwszy finał rozgrywek klubowych spod szyldu UEFA. Ligę Europy po pokonaniu Manchesteru United wygrał Tottenham Hotspur.
Na ten tydzień zaplanowano dwa następne spotkania. W pierwszej kolejności poznamy triumfatora Ligi Konferencji.
W środę o godzinie 21:00 na Stadionie Tarczyński Arena Chelsea zmierzy się z Realem Betis.Popularne
Obie ekipy zapewniły sobie występy w europejskich pucharach podczas kampanii 2025/2026. Anglicy zagrają w Lidze Mistrzów, a Hiszpanie powalczą w Lidze Europy.
Komisja Sędziowska UEFA zdecydowała, że zawody posędziuje arbiter z Bośni i Hercegowiny.
Wybór to o tyle kontrowersyjny, że w trakcie obecnego sezonu wybrany Irfana Peljto odbywał karę sześciomeczowego zawieszenia.
40-latek został odsunięty od sędziowania w ojczyźnie z powodu błędnych decyzji podejmowanych w meczu Zrinjski Mostar - Borac Banja Luka, w którym padł wynik 1:1.
Bośniacka federacja dopatrzyła się trzech dużych pomyłek. Sędzia główny nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych, a także nie odgwizdał rzutu wolnego, co skończyło się golem dla drużyny przeciwnej.
Peljto wcześniej prowadził siedem spotkań w Lidze Mistrzów oraz cztery w Lidze Europy, w tych hit Arsenal - Real Madryt.