Wenger: Bielik musi poczekać na swój debiut do następnego sezonu [WIDEO]

Wenger: Bielik musi poczekać na swój debiut do następnego sezonu [WIDEO] fot. Arsenal FC
Piotr Przyborowski
Źródło: The Independent

Arsène Wenger, menadżer Arsenalu, na konferencji prasowej przed meczem z Queens Park Rangers, powiedział, iż Krystian Bielik raczej nie zadebiutuje w tym sezonie w Premier League.

17-latek do drużyny "Kanonierów" przeszedł w styczniowym okienku transferowym z Legii Warszawa za nieco ponad dwa miliony funtów. Dotąd nie zdołał jednak zagrać ani jednego spotkania w pierwszym zespole z Londynu. W miniony weekend defensywny pomocnik wystąpił natomiast w swoim premierowym meczu w Arsenalu U-18, jednak jego ekipa przegrała 1:3 u siebie z Norwich City.

- Drużyna U-18 gra jutro z Leicester City i w tym spotkaniu Bielika będzie można zobaczyć - przyznał francuski szkoleniowiec.

- Jestem bardzo szczęśliwy z postępu, który możemy u niego zauważyć, ale nie zapominajmy, że ma dopiero 17 lat i dopiero co przyszedł do nas z Polski. Kupiłem go w styczniu z myślą o przyszłym sezonie, na razie powinniśmy dać mu czas na zaaklimatyzowanie się w tutejszym środowisku. Debiut w tym sezonie? Raczej to się nie wydarzy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy