Wenger: Bielik musi poczekać na swój debiut do następnego sezonu [WIDEO]

Wenger: Bielik musi poczekać na swój debiut do następnego sezonu [WIDEO]
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: The Independent

Arsène Wenger, menadżer Arsenalu, na konferencji prasowej przed meczem z Queens Park Rangers, powiedział, iż Krystian Bielik raczej nie zadebiutuje w tym sezonie w Premier League.

17-latek do drużyny "Kanonierów" przeszedł w styczniowym okienku transferowym z Legii Warszawa za nieco ponad dwa miliony funtów. Dotąd nie zdołał jednak zagrać ani jednego spotkania w pierwszym zespole z Londynu. W miniony weekend defensywny pomocnik wystąpił natomiast w swoim premierowym meczu w Arsenalu U-18, jednak jego ekipa przegrała 1:3 u siebie z Norwich City.

- Drużyna U-18 gra jutro z Leicester City i w tym spotkaniu Bielika będzie można zobaczyć - przyznał francuski szkoleniowiec.

- Jestem bardzo szczęśliwy z postępu, który możemy u niego zauważyć, ale nie zapominajmy, że ma dopiero 17 lat i dopiero co przyszedł do nas z Polski. Kupiłem go w styczniu z myślą o przyszłym sezonie, na razie powinniśmy dać mu czas na zaaklimatyzowanie się w tutejszym środowisku. Debiut w tym sezonie? Raczej to się nie wydarzy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy