Wenger gotów do powrotu na ławkę trenerską

Wenger gotów do powrotu na ławkę trenerską
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Mirror

W najbliższym czasie w wielu klubach europejskich może dojść do sporych przetasowań, jeśli chodzi o posadę szkoleniowca. Być może skorzysta na tym Arsène Wenger, który poinformował, że już otrzymał kilka ofert i jest w trakcie ich analizy.

Blisko 70-letni Francuz przez 22 lata prowadził Arsenal, zdobywając w tym czasie m.in. trzy mistrzostwa oraz siedem Pucharów Anglii. „Kanonierzy” w sezonie 2005/2006 dotarli także do finału Ligi Mistrzów, w którym jednak musieli uznać wyższość Barcelony. Koniec końców przygoda niezwykle doświadczonego trenera z londyńczykami w 2018 roku dobiegła końca.

Od tego czasu co i rusz pojawiają się spekulacje, jakoby Wenger miał powrócić na ławkę trenerską i objąć tym samym jakiś klub lub reprezentację. Były szkoleniowiec AS Monaco także wielokrotnie podgrzewał atmosferę, mówiąc, że jest coraz bliżej ponownego zatrudnienia się w zawodzie wykonywanym od lat. Tak jest i teraz, co ma dodatkowy smaczek w obliczu łączenia jego nazwiska z Milanem czy Manchesterem United.

– Od momentu, kiedy zakończyłem pracę w Arsenalu, otrzymałem kilka ciekawych propozycji, z których część obecnie rozważam – ujawnił przy okazji odebrania nagrody Legends of Football 2019 w Londynie.

Wenger karierę trenerską rozpoczynał z drużyną młodzieżową Strasbourga. Następnie prowadził on Cannes, Nancy, AS Monaco, Nagoya Grampus oraz Arsenal.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy