Werner coraz bliższy wielkiego transferu? „Mój styl gry pasuje do Liverpoolu”

Werner coraz bliższy wielkiego transferu? „Mój styl gry pasuje do Liverpoolu” fot. Bundesliga.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Timo Werner wypowiedział się już po raz kolejny w krótkim odstępie czasu na temat ostatnich plotek łączących go z przeprowadzką do Liverpoolu.

Środkowy napastnik przyczynił się w znaczącym stopniu do osiągnięcia okazałego zwycięstwa ligowego nad Schalke 04 Gelsenkirchen (5:0) za sprawą zdobytego gola oraz zaliczonej asysty.

Blisko 24-letni zawodnik tuż po zakończeniu meczu został poproszony przez dziennikarzy niemieckiego Sky o udzielenie im odpowiedzi na kilka pytań. Wśród nich pojawiły się nie tylko te dotyczące przebiegu samego spotkania, ale i najbliższej przyszłości reprezentanta Niemiec, który jest łączony z letnim transferem do Liverpoolu.

Timo Werner wypowiedział się w bardzo miłych słowach na temat szkoleniowca „The Reds” i stwierdził, że z preferowanym przez siebie stylem gry odnalazłby się w szeregach angielskiego zespołu.

- Jürgen Klopp jest najlepszym trenerem na świecie. Wiele rzeczy przemawia za tym, że mój styl gry pasuje do Liverpoolu - powiedział piłkarz, który do końca kwietnia jest do wyciągnięcia z Lipska za 60 milionów euro.

Niemiec o swój potencjalny transfer do ekipy z Anfield został także zapytany po starciu z Tottenhamem (1:0) w Lidze Mistrzów i wtedy także nie szczędził pochwał angielskiemu klubowi, ale jednocześnie zaznaczył, że nie jest jeszcze gotowy do podjęcia walki o regularną grę w takiej drużynie.

- Liverpool jest obecnie najlepszą ekipą na świecie i jestem dumny, że moje nazwisko jest łączone z tym zespołem. To dla mnie wielkie wyróżnienie. Wiem jednak, że w w tej drużynie gra wielu dobrych zawodników i wciąż muszę się doskonalić, aby dostać się na ten poziom i tam grać - przyznał napastnik.

Werner zdobył 27 goli i zanotował 11 asyst w 33 rozegranych meczach w trwającym sezonie w barwach RB Lipsk. Coraz więcej wskazuje na to, że nadchodzące tygodnie będą jego ostatnimi spędzonymi w szeregach „Byków”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy