West Ham United finalizuje transfer brazylijskiego stopera

West Ham United finalizuje transfer brazylijskiego stopera fot. Michael715 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: UOL

Już wkrótce Luiz Gustavo Oliveira da Silva, znany powszechnie Luizão dołączy do West Hamu United - donosi brazylijski „UOL”.

Tamtejsze media z niemal stuprocentową pewnością wskazują, że São Paulo FC nie uda się zatrzymać w swoich szeregach utalentowanego zawodnika. Nazywany często „nowym Éderem Militão” obrońca kończy współpracę z dotychczasowym pracodawcą i już tej zimy zostanie zaprezentowany jako nowy nabytek „Młotów”.

Jeszcze po zakończeniu kampanii Série A zarząd starał się udobruchać swojego wychowanka, oferując przedłużenie kontraktu. Obecny formalnie wygasa wraz z końcem stycznia przyszłego roku.

Luizão nie wykazywał jednak zainteresowania włączeniem się do negocjacji, chcąc poszukać sobie nowego wyzwania. Podczas gdy ubiegało się jeszcze Fulham, to jednak projekt innej londyńskiej drużyny przypadł do gustu.

Lewonożny obrońca przystał już na warunki indywidualne West Hamu United.

Podopieczny Rogério Ceniego musiał cierpliwie pracować na wywalczenie sobie miejsca w pierwszej jedenastce São Paulo. Ta sztuka udała mu się dopiero w lipcu po świetnym ligowym występie przeciwko Atlético Mineiro. Od tamtej pory pokazywał się na murawie w 20 spotkaniach, dokładając jedno trafienie.

Proces aklimatyzacji Luizão powinien przejść gładko i sprawnie. W zespole Davida Moyesa zawodnik spotka się ze swoim rodakiem, Lucasem Paquetą. W kadrze znajduje się także urodzony w Brazylii Emerson Palmieri.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy