Widzew Łódź ma nowego bramkarza. To już ponad pięć milionów euro wydane w letnim oknie [OFICJALNIE]

2025-09-02 15:29:37; Aktualizacja: 23 minuty temu
Widzew Łódź ma nowego bramkarza. To już ponad pięć milionów euro wydane w letnim oknie [OFICJALNIE] Fot. Widzew Łódź/Martyna Kowalska
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Widzew Łódź

Widzew Łódź potwierdził sprowadzenie nowego bramkarza. Został nim Veljko Ilić z Bačkiej Topola. Według medialnych doniesień ruch ten otwiera furtkę na odejście Rafała Gikiewicza.

- Nie ukrywam, że też jest jakiś temat powrotu do 2. Bundesligi, ale czy się uda? W tym okienku jest bardzo mało czasu i niestety zostałem trochę postawiony pod ścianą i tego czasu nie mam za wiele. Ale jak znacie mnie trochę, to zawsze spadam na cztery łapy i na pewno sobie poradzę - powiedział swego czasu Rafał Gikiewicz, który od trzeciej kolejki pełni funkcję rezerwowego golkipera.

Choć wciąż nie wiadomo, czy 37-latek opuści szeregi Widzewa, to nie powinien mieć problemu z otrzymaniem zgody na transfer. Do rywalizacji z Maciejem Kikolskim ściągnięto bowiem nowego bramkarza. Został nim 22-letni Serb Veljko Ilić.

Zawodnik mierzący 195 centymetrów wzrostu do ekipy „Czerwono-Biało-Czerwonych” przeniósł się z Bačkiej Topola za 500 tysięcy euro. Z ekstraklasową drużyną związał się kontraktem do końca sezonu 2028/2029 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

W poprzedniej kampanii Ilić zachował dziewięć czystych kont w 41 meczach. Osiem z tych spotkań miało miejsce w Lidze Konferencji.

W przeszłości młody golkiper występował w juniorskich drużynach IMT Belgrad i Crvenej zvezdy.

Dla Widzewa to następny transfer w letnim oknie. Oprócz Serba do zespołu trafili Mariusz Fornalczyk, Stelios Andreou, Samuel Akere, Ricardo Visus, Maciej Kikolski, Dion Gallapeni, Peter Therkildsen, Lindon Selahi, Tonio Teklic, Sebastian Bergier, Ángel Baena, Antoni Klukowski oraz Antoni Błocki.

Za wzmocnienia te łodzianie zapłacili łącznie około 5,13 miliona euro.