Wieczysta Kraków dopina transfer napastnika

2024-06-10 08:58:29; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Wieczysta Kraków dopina transfer napastnika Fot. PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków jest o krok od pozyskania Michała Feliksa z Radomiaka Radom - wynika z ustaleń Transfery.info. Napastnik ostatnio przebywał na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów, który spadł z Ekstraklasy. Teraz stanie przed wyzwaniem walki o awans na zaplecze najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce.

Wieczysta Kraków już na kilka kolejek przed końcem zapewniła sobie awans do drugiej ligi. To dało Sławomirowi Peszko poligon doświadczalny w kontekście przetestowania niektórych piłkarzy niepewnych przyszłości pod Wawelem. W sobotę natomiast poinformowano, że z klubu odchodzi aż 20 zawodników.

Większość z nich nie miała jednak wielkich szans na regularne występy, dlatego są to zwykłe rozstania z piłkarzami niepasującymi do koncepcji trenera. W ich miejsce na pewno przyjdą wartościowi następcy. Już zresztą zaczęto działanie na rynku, a do świeżo upieczonego beniaminka drugiej ligi dołączyli już Daniel Mikołajewski, Oskar Mielcarz oraz Daniel Sandoval.

Ostatnio natomiast celem był nowy napastnik i dlatego rozpytywano między innymi Sebastiana Bergiera. Wymagania finansowe atakującego były jednak zbyt duże, dlatego skłoniono się ku innym rozwiązaniom. Kilka dni temu informowaliśmy, że blisko Wieczystej jest Michał Feliks. Teraz z ustaleń transfery.info, wynika, że ten piłkarz lada dzień powinien dołączyć do Wieczystej.

Pod Wawel trafi w ramach definitywnej transakcji z Radomiaka Radom. Szczegóły współpracy indywidualnej na ten moment nie są jeszcze znane.

25-latek pierwsze kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej 21 oraz Akademii Wisły Kraków, skąd przeniósł się do FC Nantes. Później był związany jeszcze z Wisłą Kraków oraz Garbarnią Kraków, by następnie zakotwiczyć w Radomiaku Radom. Poprzednie rozgrywki napastnika to już Ruch Chorzów i 24 spotkania, a w nich pięć goli i dwie asysty.

Wieczysta Kraków zakończyła rozgrywki trzeciej ligi, grupy czwartej na pierwszym miejscu. Strata drugiej w tabeli Siarki Tarnobrzeg wyniosła do piłkarzy Sławomira Peszko aż osiem punktów.