Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego

Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków pokonała Podhale Nowy Targ (3-1) i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Wkrótce w Lublinie rozegrany zostanie finał Pucharu Polski 2020/2021. Zmierzą się w nim Raków Częstochowa oraz Arka Gdynia.

W cieniu tego wydarzenia na szczeblach wojewódzkich toczą boje o awans do kolejnej edycji tych rozgrywek. Do grona ekip walczących o promocję zalicza się między Wieczysta Kraków.

Zespół spod Wawelu mierzył się w środę w ramach 1/8 finału Pucharu Polski MZPN z trzecioligowych Podhalem Nowy Targ.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych, którzy pokonali wyżej notowanego rywala w stosunku 3-1.

Bramki na wagę awansu zdobywali doskonale znani z ekstraklasowych boisk Sławomir Peszko, Radosław Majewski oraz Seweryn Michalski. Honorowe trafienie dla Podhala zanotował z kolei Szymon Jeziorski.

Do kolejnych starć w ramach ćwierćfinału dojdzie 28 kwietnia. Wtedy Wieczysta zmierzy się z Beskidem Andrychów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy