2024-07-20 17:04:08; Aktualizacja: 39 minut temu
Wieczysta Kraków pokonana na start zmagań w II lidze. Piękny gol na wagę trzech punktów [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Gazeta Krakowska

Sobotnie spotkanie pierwszej kolejki II ligi pomiędzy Wieczystą Kraków a Resovią Rzeszów zakończyło się wynikiem 0:1.

Mająca mocarstwowe plany Wieczysta Kraków w poprzednim sezonie wygrała rywalizację w czwartej grupie III ligi, zdobywając 78 punktów i wyprzedzając o osiem „oczek” drugą w tabeli Siarkę Tarnobrzeg. W sobotę podopieczni Sławomira Peszki zainaugurowali zmagania w II lidze. Ich rywalem była Resovia Rzeszów, a więc spadkowicz z zaplecza Ekstraklasy.

Przyjezdni objęli prowadzenie już w dziewiątej minucie meczu. Zdobywcą bramki był Maciej Górski, który popisał się pięknym strzałem z dystansu.

Próbujący wyrównać gospodarze mieli później swoje okazje. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy do siatki po strzale głową trafił Chuma, ale był spalony. Po przerwie to samo udało się Manuelowi Torresowi, lecz i tym razem bramka nie została uznana. Krakowianie starali się zaskoczyć rywali na różne sposoby, ale nie udało im się doprowadzić do remisu.

Rzeszowianie również mieli swoje okazje. Koledzy z drużyny dalej szukali z przodu Górskiego, ale i on nie powiększył swojego dorobku.

Tym sposobem Resovia pokonała Wieczystą 1:0.

W szeregach tej drugiej latem doszło do sporych zmian kadrowych. W weekend w jej barwach zadebiutowali chociażby Bartosz Brzęk, Daniel Mikołajewski, Michał Feliks, Lisandro Semedo, Dani Sandoval czy Chuma.

W następnej kolejce krakowska ekipa zagra z rezerwami Zagłębia Lubin. Rywalem Resovii będzie Chojniczanka Chojnice.