Wielki powrót Capello do Milanu?!

Wielki powrót Capello do Milanu?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport | Nicolò Schira

Jak informują włoskie media, AC Milan zastanawia się nad zatrudnieniem Fabio Capello.

Napięte relacje na linii dyrekcja-zarząd w ostatnim czasie znajduje się na pierwszym planie, jeśli chodzi o San Siro. Zvonimir Boban nie ukrywa, że zupełnie nie dogaduje się z Ivanem Gazidisem, prezesem zarządu „Rossonerich”. Chorwatowi szczególnie nie podoba się, że większość decyzji dotyczących kwestii sportowych jest podejmowanych bez jego udziału.

Tu najlepszych przykładem jest prowadzenie negocjacji z Ralfem Rangnickiem, które osobiście pilotuje 55-latek z Republiki Południowej Afryki. Niemiec miałby od przyszłego sezonu objąć stanowisko kierownicze w pionie sportowym, a przy okazji przejąć schedę na ławce trenerskiej.

Jak się jednak okazuje, doświadczony szkoleniowiec oraz działacz w tym obszarze może otrzymać wsparcie od niezwykle cenionego we Włoszech Fabio Capello. Według „Corriere dello Sport” 73-latek, który od marca 2018 roku pozostaje na emeryturze, miałby objąć stanowisko dyrektora technicznego. Te informacje co prawda dementuje Nicolò Schira, lecz bacząc na rozwojowość sytuacji na San Siro i toczące się tam spory, taki scenariusz z pewnością nie jest wykluczony.

73-letni Włoch w przeszłości pracował w Milanie nieprzerwanie od lipca 1982 roku do czerwca 1996 roku. 12 miesięcy później wrócił jednak na ławce trenerską „Rossonerich” i spędził na niej cały sezon. Przez ten czas zespół pod jego wodzą wywalczył puchar Ligi Mistrzów oraz cztery tytuły mistrzowskie. Później związany był on m.in. z kadrami narodowymi Anglii oraz Rosji, a ostatnio odpowiadał za wyniki chińskiego Jiangsu Suning.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Tomasz Kędziora na radarze Romy Tomasz Kędziora na radarze Romy OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy