Wielki talent Szachtara Donieck zmienił agenta. Zapowiedź zimowej przeprowadzki?!

Wielki talent Szachtara Donieck zmienił agenta. Zapowiedź zimowej przeprowadzki?! fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano

Wiele wskazuje na to, że Szachtar Donieck doczeka się drugiej głośnej sprzedaży od momentu odejścia Mychajło Mudryka. Na takiego kandydata kreuje się Heorhij Sudakow, który posunął się do zmiany agenta – poinformował Fabrizio Romano.

Według doniesień popularnego reportera z Włoch uważany za ogromny talent ukraińskiego futbolu Sudakow podpisał już wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do nawiązania współpracy z ProStar, agencją menadżerską skupiającą w swoich ryzach graczy przede wszystkim z kraju wschodniej Europy.

Przedstawiciele wspomnianej firmy nadzorują sytuację takich piłkarzy, jak Witalij Mykołenko, Mykoła Matwijenko czy Rusłan Malinowski. Baza przekracza łącznie ponad 400 nazwisk.

Ta zmiana warty daje sporo do myślenia. Nie od dziś wiadomo, że usługami ofensywnego pomocnika interesują się wielkie marki ze Starego Kontynentu. W trakcie meczu z jego udziałem na trybunach zasiadali między innymi skauci Juventusu.

Marzeniem 14-krotnego mistrza Ukrainy jest wydanie karty zawodniczej nowemu właścicielowi za podobną cenę, jaka do budżetu wpłynęła za odejście Mudryka do Chelsea w styczniu bieżącego roku – 70 milionów euro kwoty bazowej plus 30 milionów w postaci bonusów.

Sudakow jest wychowankiem Szachtara, odkąd dołączył do szkółki w 2017 roku. Dotychczas w seniorskiej ekipie rozegrał ponad 80 meczów, strzelając 13 goli i zaliczając tyle samo asyst.

Ponad dwa lata temu zadebiutował w barwach narodowych, ale dopiero od marca stanowi silne ogniwo ofensywnej formacji. Przez ten okres dołożył trafienie i asystę.

Współpraca ekipy z Doniecka z 21-latkiem obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy