Willian obawia się pseudokibiców. Jego rodzina po groźbach musiała zmienić rytm dnia

Willian obawia się pseudokibiców. Jego rodzina po groźbach musiała zmienić rytm dnia fot. FotoPyk
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: ESPN

Willian, były piłkarz między innymi Chelsea i Arsenalu, boi się opuszczać własnego domu w związku z groźbami skierowanymi w jego rodzinę w mediach społecznościowych - informuje ESPN.

33-letni skrzydłowy po niezbyt udanym okresie na The Emirates wrócił do Brazylii pod koniec sierpnia minionego roku. Obecnie gra on w barwach Corinthians. Spokój życia w ojczyźnie zakłóciły jednak pogróżki wysyłane w jego stronę i najbliższych krewnych.

Eskalacja złych emocji nastąpiła po meczu Copa Libertadores. 6 kwietnia jego drużyna mierzyła się na wyjeździe z boliwijskim Always Ready. Corinthians doznało niespodziewanej porażki 0:2.

Służby policji zostały wezwane do wszczęcia postępowania, które ustali autorów wysyłanych gróźb w stronę kilku zawodników brazylijskiej Série A. Wśród ofiar szantażu znalazł się też Willian, wygrywający w przeszłości między innymi Copa América i dwa mistrzostwa Anglii.

Ostatnie raporty wskazują, że córki bliźniaczki reprezentanta Brazylii boją się chodzić do szkoły. Z kolei żona zawodnika odmawia wyjścia z domu, poza niezbędnymi wyjątkami. Sam Willian zatrudnił ochronę, która eskortuje go na sesje treningowe.

Przypuszcza się, że doświadczony piłkarz chce zostać na swoim miejscu i dalej grać dla Corinthians. Wszakże wyprowadzka z kraju Ameryki Południowej stanowi dla niego wyjście awaryjne.

Im dłużej bezpieczeństwo zawodnika i jego rodziny będzie zagrożone, tym bardziej prawdopodobny scenariusz o przenosinach.

To właśnie w Corinthians Willian rozpoczął swoją wielką przygodę z futbolem, przeprowadzając się latem 2007 roku do Szachtara Donieck. Brazylijski klub dopiero rozpoczął rywalizację w najwyższej klasie rozgrywek ligowych, zdobywając sześć punktów w dwóch kolejkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy