Willian obawia się pseudokibiców. Jego rodzina po groźbach musiała zmienić rytm dnia

Willian obawia się pseudokibiców. Jego rodzina po groźbach musiała zmienić rytm dnia fot. FotoPyk
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: ESPN

Willian, były piłkarz między innymi Chelsea i Arsenalu, boi się opuszczać własnego domu w związku z groźbami skierowanymi w jego rodzinę w mediach społecznościowych - informuje ESPN.

33-letni skrzydłowy po niezbyt udanym okresie na The Emirates wrócił do Brazylii pod koniec sierpnia minionego roku. Obecnie gra on w barwach Corinthians. Spokój życia w ojczyźnie zakłóciły jednak pogróżki wysyłane w jego stronę i najbliższych krewnych.

Eskalacja złych emocji nastąpiła po meczu Copa Libertadores. 6 kwietnia jego drużyna mierzyła się na wyjeździe z boliwijskim Always Ready. Corinthians doznało niespodziewanej porażki 0:2.

Służby policji zostały wezwane do wszczęcia postępowania, które ustali autorów wysyłanych gróźb w stronę kilku zawodników brazylijskiej Série A. Wśród ofiar szantażu znalazł się też Willian, wygrywający w przeszłości między innymi Copa América i dwa mistrzostwa Anglii.

Ostatnie raporty wskazują, że córki bliźniaczki reprezentanta Brazylii boją się chodzić do szkoły. Z kolei żona zawodnika odmawia wyjścia z domu, poza niezbędnymi wyjątkami. Sam Willian zatrudnił ochronę, która eskortuje go na sesje treningowe.

Przypuszcza się, że doświadczony piłkarz chce zostać na swoim miejscu i dalej grać dla Corinthians. Wszakże wyprowadzka z kraju Ameryki Południowej stanowi dla niego wyjście awaryjne.

Im dłużej bezpieczeństwo zawodnika i jego rodziny będzie zagrożone, tym bardziej prawdopodobny scenariusz o przenosinach.

To właśnie w Corinthians Willian rozpoczął swoją wielką przygodę z futbolem, przeprowadzając się latem 2007 roku do Szachtara Donieck. Brazylijski klub dopiero rozpoczął rywalizację w najwyższej klasie rozgrywek ligowych, zdobywając sześć punktów w dwóch kolejkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy