Wisła Kraków będzie miała właściciela z Emiratów? Kwota inwestycji to nawet 30 milionów euro

Wisła Kraków będzie miała właściciela z Emiratów? Kwota inwestycji to nawet 30 milionów euro fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Dziennik Polski

Wisła Kraków może mieć nowego właściciela, a zainteresowanie kupnem 13-krotnego mistrza Polski przejawia fundusz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Football Culture Poland - donosi „Dziennik Polski”.

Wisła Kraków walczy o awans do Ekstraklasy. Ekipa, za której wyniki odpowiada Radosław Sobolewski na kolejkę przed końcem ma już zapewniony udział w barażach, ale nadal walczy o coś więcej - bezpośrednią promocję.

O to nie będzie jednak łatwo, ponieważ w ostatniej serii gier nie wszystko będzie zależało od 13-krotnego mistrza Polski, który w tabeli jest piąty.

W tle kwestii sportowych toczą się rozmowy na temat przyszłości klubu. Już jakiś czas temu obecny prezes Jarosław Królewski zapowiadał, że może dojść do zmian właścicielskich. Do tej pory nie było jednak wiadomo, kto stoi za potencjalną propozycją.

Rąbek tajemnicy uchylił jednak „Dziennik Polski”, bo według ustaleń tego źródła fundusz z Dubaju o nazwie Football Culture Poland jest zainteresowany przejęciem większościowego pakietu akcji Wisły Kraków. Kwota inwestycji to pomiędzy 15 a 30 milionów euro.

Wcześniej pojawiły się wieści na temat Śląska Wrocław, ale to ponoć „Biała Gwiazda” stanowi priorytet. Inne kluby to opcje rezerwowe.

Na czele projektu stoi 48-letni Szwajcar Paolo Urfer. W przeszłości był on między innymi skautem piłkarskim, a także dyrektorem sportowym szwajcarskiego FC Sion.

Wisła Kraków w weekend zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy