Wisła Kraków bez pięciu piłkarzy na piątkowy mecz Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa

Wisła Kraków bez pięciu piłkarzy na piątkowy mecz Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Szkoleniowiec Wisły Kraków, Peter Hyballa, nie będzie mógł skorzystać z pięciu swoich zawodników w ramach ligowego starcia z Rakowem Częstochowa.

Piątek to dzień, w którym to zainaugurowana zostanie 24. kolejka Ekstraklasy. W jednym ze spotkań Wisła Kraków zmierzy się u siebie z Rakowem Częstochowa.

Podopieczni Petera Hyballi będą chcieli tym spotkaniem zamazać plamę po niespodziewanej wyjazdowej porażce przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała (0-2) w miniony poniedziałek.

Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ „Biała Gwiazda” przystąpi do tego starcia bez pięciu swoich zawodników.

Ze względu na zapisy kontraktowe w starciu udziału nie może wziąć Felicio Brown Forbes - Raków dogadał się z Wisłą, że w razie chęci wystawienia tego piłkarza krakowianie zostaną zobowiązani do zapłacenia dużej kwoty.

- Nie ja zawierałem tę umowę, ale wiedziałem już o niej wcześniej. Skoro jednak tak było postanowione w ostatnim sezonie, to dla mnie jest to w porządku. Tyle w temacie - wyjaśnił niemiecki szkoleniowiec.

Ponadto na pewno nie zagrają też kontuzjowani Adi Mehremić, Patryk Plewka, Vullnet Basha oraz Kacper Duda.

- Na chwilę obecną Kuba nie może grać przez 90 minut, bo jeszcze nie pozwala mu na to zdrowie. W sytuacji, kiedy zawodnik nie może prezentować się przez cały mecz, można skorzystać z dwóch możliwości, czyli dać mu szansę od początku i zobaczyć, jak długo będzie w stanie wytrzymać obciążenia meczowe lub postawić na niego w drugiej połowie. W tej sprawie nie podjęliśmy jeszcze decyzji - powiedział natomiast Hyballa na temat sytuacji Jakuba Błaszczykowskiego.

Pierwsza potyczka Wisły i Rakowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Początek piątkowego starcia o godzinie 20:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy