Wisła Kraków: Jakub Błaszczykowski i Luis Fernández ukarani przez Komisję Ligi [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: Jakub Błaszczykowski i Luis Fernández ukarani przez Komisję Ligi [OFICJALNIE] fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Kraków

Komisja Ligi wydała werdykt dotyczący kar w związku z wydarzeniami mającymi miejsce w trakcie i po zakończeniu spotkania Wisły Kraków z Wisłą Płock (3:4).

Poniedziałkowe starcie „Białej Gwiazdy” z „Nafciarzami” należało do niezwykle emocjonujących i zakończyło się zwycięstwem gości za sprawą trafienia Mateusza Szwocha z rzutu karnego w 101. minucie meczu.

Zaistniały stan rzecz doprowadził do wielkiego wybuchu radości w szeregach Wisły Płock pod... trybuną zajmowaną przez najzagorzalszych fanów gospodarzy, co spotkało się z ich stanowczą reakcją i rzucaniem na murawę różnych przedmiotów.

Nerwowo na radość rywali zareagował też Luis Fernández, który uderzył Damiana Michalskiego. Napastnik Wisły Kraków zdał sobie szybko sprawę z popełnionego błędu i przeprosił rywala oraz wpłacił 12 tysięcy złotych na leczenie małego Antosia.

Na boisku pojawił się także Jakub Błaszczykowski. 36-letni zawodnik i udziałowiec ekipy z województwa małopolskiego wtargnął na murawę i zaczął ostentacyjnie oklaskiwać oraz krytykować sędziego Damiana Sylwestrzaka za podejmowane decyzje. Wcześniej wdał się w nim też dyskusję w przerwie, co uchwyciły kamery klubowej telewizji Wisły Płock.

Komisja Ligi zajęła się tymi oraz innymi sprawami dotyczącymi przebiegu poniedziałkowej rywalizacji i wymierzyła kary wymienionym zawodnikom, fizjoterapeucie Karolowi Biedrzyckiemu oraz samemu klubowi za zachowanie kibiców.

„Jakub Błaszczykowski otrzymał karę pięciu tysięcy złotych w zawieszeniu na sześć miesięcy. Z kolei zachowanie fanów Białej Gwiazdy skutkuje grzywną 15 tysięcy złotych.

Napastnik Luis Fernández nie wybiegnie na boisko do końca trwającego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, otrzymał bowiem dyskwalifikację w wysokości czterech meczów ligowych.

Czerwona kartka otrzymana przez fizjoterapeutę Karola Biedrzyckiego skutkuje dwoma spotkaniami pauzy” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy