Wisła Kraków: Jakub Błaszczykowski i Luis Fernández ukarani przez Komisję Ligi [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: Jakub Błaszczykowski i Luis Fernández ukarani przez Komisję Ligi [OFICJALNIE] fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Kraków

Komisja Ligi wydała werdykt dotyczący kar w związku z wydarzeniami mającymi miejsce w trakcie i po zakończeniu spotkania Wisły Kraków z Wisłą Płock (3:4).

Poniedziałkowe starcie „Białej Gwiazdy” z „Nafciarzami” należało do niezwykle emocjonujących i zakończyło się zwycięstwem gości za sprawą trafienia Mateusza Szwocha z rzutu karnego w 101. minucie meczu.

Zaistniały stan rzecz doprowadził do wielkiego wybuchu radości w szeregach Wisły Płock pod... trybuną zajmowaną przez najzagorzalszych fanów gospodarzy, co spotkało się z ich stanowczą reakcją i rzucaniem na murawę różnych przedmiotów.

Nerwowo na radość rywali zareagował też Luis Fernández, który uderzył Damiana Michalskiego. Napastnik Wisły Kraków zdał sobie szybko sprawę z popełnionego błędu i przeprosił rywala oraz wpłacił 12 tysięcy złotych na leczenie małego Antosia.

Na boisku pojawił się także Jakub Błaszczykowski. 36-letni zawodnik i udziałowiec ekipy z województwa małopolskiego wtargnął na murawę i zaczął ostentacyjnie oklaskiwać oraz krytykować sędziego Damiana Sylwestrzaka za podejmowane decyzje. Wcześniej wdał się w nim też dyskusję w przerwie, co uchwyciły kamery klubowej telewizji Wisły Płock.

Komisja Ligi zajęła się tymi oraz innymi sprawami dotyczącymi przebiegu poniedziałkowej rywalizacji i wymierzyła kary wymienionym zawodnikom, fizjoterapeucie Karolowi Biedrzyckiemu oraz samemu klubowi za zachowanie kibiców.

„Jakub Błaszczykowski otrzymał karę pięciu tysięcy złotych w zawieszeniu na sześć miesięcy. Z kolei zachowanie fanów Białej Gwiazdy skutkuje grzywną 15 tysięcy złotych.

Napastnik Luis Fernández nie wybiegnie na boisko do końca trwającego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, otrzymał bowiem dyskwalifikację w wysokości czterech meczów ligowych.

Czerwona kartka otrzymana przez fizjoterapeutę Karola Biedrzyckiego skutkuje dwoma spotkaniami pauzy” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy