Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu

Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tomasz Włodarczyk [X.com] | Jarosław Królewski [X.com]

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl odniósł się do wpisu zamieszczonego przez Jarosława Królewskiego w odpowiedzi na jego doniesienia o zaległościach Wisły Kraków wobec piłkarzy.

Zespół „Białej Gwiazdy” kontynuuje walkę o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej i wygranie Pucharu Polski w obliczu niestabilnej sytuacji finansowej.

Takie wieści przekazał Tomasz Włodarczyk na łamach Meczyki.pl, gdzie poinformował o tym, że w styczniu zawodnicy otrzymali część pensji należnych im za listopad oraz grudzień.

Na te doniesienia momentalnie zareagował prezes Jarosław Królewskich, zamieszczając najpierw krótki wpis w mediach społecznościowych, który następnie rozbudował o kilka punktów w odniesieniu do całego artykułu.

„1. Kluczowy element tekstu:

«W tym czasie dług wobec piłkarzy i sztabu dobił już do trzech miesięcy»

Wisła nie miała w przeszłości 3 miesięcy uśrednionych zaległości wobec zawodników.

2. Wisła nie ma przeterminowanych zaległości wobec obecnych zawodników na poziomie przekraczającym 2 miesiące.

3. Wisła ma wskaźnik płynnościowy, który przedstawiłem w listopadzie 2023 w wywiadzie rzeka z Panem Bartoszem Karczem na temat finansów, który musimy przyjąć na ten sezon aby przetrwać - dokładnie opisałem rok który nas czeka i wyzwania finansowe, które są przed nami. Przyznałem wówczas, a następnie powtórzyłem we wszystkich mediach, że wynosi on 1.34-1.5 miesiąca i bardzo staramy się go pilnować. Wynika to ze struktury płatności sponsorskich” - czytamy we fragmencie wystosowanego komunikatu, którego pełną treść prezentujemy poniżej.

Do całej sprawy postanowił jeszcze raz odnieść się także Tomasz Włodarczyk, podkreślając fakt istnienia zaległości wobec piłkarzy i prowadzenia starań o pozyskanie piątego gracza.

„Fakty: Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Jednocześnie próbuje sprowadzić piątego zawodnika w zimowym oknie.

Nikt nie zmuszał Wisły do stworzenia payrollu na poziomie miliona złotych miesięcznie, co można traktować jako zaburzenie rywalizacji sportowej.

Do punktów odniosę się w czwartkowym «Oknie Transferowym». Już zapraszam” - napisał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy