Wisła Kraków. Roman Gergel o Guľi: Z tym może nawet trochę przesadza

Wisła Kraków. Roman Gergel o Guľi: Z tym może nawet trochę przesadza fot. Wisła Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Interia

Były podopieczny Adriána Guľi, a obecnie zawodnik Bruk-Bet Termalicy Nieciecza, a więc Roman Gergel, zabrał głos na temat nowego szkoleniowca Wisły Kraków w rozmowie z Justyną Krupą dla „Interii”.

W ostatnich dniach Wisła Kraków ogłosiła zatrudnienie nowego szkoleniowca. Z posadą pożegnał się Peter Hyballa, a jego miejsce zajął Adrián Guľa.

Szkoleniowiec, który pracował w przeszłości dla takich klubów jak między innymi MŠK Žilina oraz Viktoria Pilzno, związał się z 13-krotnym mistrzem Polski kontraktem do 30 czerwca 2023 roku.

Teraz głos na temat 45-latka w rozmowie z Justyną Krupą dla „Interii” postanowił zabrać jego były podopieczny, a obecnie zawodnik Bruk-Bet Termalicy Nieciecza, Roman Gergel.

- Jego idolem jest Pep Guardiola. Starał się czerpać inspiracje właśnie ze stylu pracy katalońskiego trenera. I cały czas się tego trzymał - przyzaje.

Słowak wypowiedział się na temat stylu gry preferowanego przez trenera.

- Kładł nacisk na posiadanie piłki. Zrobiło to na ludziach bardzo dobre wrażenie. Może jego początki w Żilinie nie były idealne, ale potem zdobył mistrzostwo i jego zespół zagrał w eliminacjach do europejskich pucharów - dodaje.

Zdaniem Gergela jest jedna rzecz, na którą jego zdaniem, 45-latkem może poświęcać zbyt dużo czasu.

- Pamiętam, że w Żilinie wiele treningów nagrywał, co wtedy nie było normą. Dba o masę szczegółów, na które w innych klubach trenerzy nie zwracają uwagi. Tymczasem on może nawet przesadza z tą szczegółowością, ale taki ma styl. Cały czas się tego trzyma - zakończył.

Wisła Kraków wróci do treningów 16 czerwca.

Cały tekst może przeczytać w tym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy